הכנה לראיון עבודה באנגלית

שוק העבודה היום הוא שוק גלובלי. חברות רבות מנהלות קשרי עבודה ומסחר בינלאומיים. לחברות רבות יש סניפים בחו"ל, וחברות רבות שממוקמות בחו"ל מחזיקות סניפים בארץ.
לפיכך, חלק משמעותי מאוד מראיונות העבודה היום למשרות הנחשקות ביותר מתבצע באנגלית. פעמים רבות הראיון מתנהל מול אדם אשר אינו דובר עברית, ובמקרים מסוימים נערך באמצעות שיחת סקייפ.

הליך ראיון העבודה באנגלית הוא הליך לא קל, הדורש קור רוח וביטחון עצמי בסיטואציה אינטימית של אחד על אחד. על כל תפקיד קיימת תחרות רבה והליך ראיון העבודה באנגלית הוא שלב קריטי להשגת הג'וב הנכסף. גם אם אתם בעלי ביטחון עצמי גבוה ויודעים להעביר מסרים בזמן ראיונות עבודה, לא בטוח כי זו מלאכה פשוטה עבורכם באנגלית.  כישראלים אנו חושבים לרוב בעברית ומלאכת הדיבור באנגלית בסיטואציה כזאת דורשת מיומנות רבה.

  1. מחקר: בצעו מחקר מעמיק על מקום העבודה שאליו אתם מתראיינים, ואם אפשר, על הבנאדם שעומד לראיין אתכם.
  2. כנות: פרפקציוניזם אינו חולשה, ועבודה קשה מדי אינה חיסרון. לכל אחד יש חולשות וחסרונות ורצוי לתאר אותם בצורה אמתית.
  3. שפת גוף: בראיון עבודה אתם צריכים לדבר על עצמכם. זו אף-פעם לא סיטואציה נעימה. אבל שפת הגוף צריכה להיות נעימה ובטוחה מהרגע הראשון. מבוכה כללית ומבט ברצפה משדרים חוסר ביטחון ואינם מייצרים תקשורת בריאה.
  4. דוגמאות: הדרך הטובה ביותר לפאר את עצמכם מבלי להישמע שחצנים מדי היא באמצעות דוגמאות ועובדות. במקום לומר שאתם נהדרים תחת לחץ, הכינו דוגמה שמסבירה איזה פעולות עשיתם בתקופה לחוצה במיוחד.
  5. קורות חיים: קורות החיים שלכם צריכים להיות מדויקים כדי שלא יתפסו אתכם על אי-דיוקים ושקרים בראיון.

מידע נוסף יואל גבע עדיין בשלב כתיבת קורות החיים ?  הקליקו כאן לטיפים חשובים.

 

שאלות נפוצות לראיון עבודה באנגלית:

 

Tell me about yourself
זוהי שאלה שנשאלת בד"כ בתחילת ראיון ומטרתה "לשבור את הקרח".
נצלו את השאלה הזאת כדי להפיג מעט את המתח של תחילת הראיון וגם כדי להדגיש את הדברים שהייתם רוצים ליצור באמצעותם את הרושם הראשוני.
לא מומלץ לענות תשובות שנובעות ממבוכה, כמו, "מאיפה להתחיל?" או "תוכלו למקד אותי?" אלא פשוט לספר על עצמכם כמה דברים בסיסיים, בביטחון מלא ובשפת גוף נעימה.

?What are / were your responsibilities in your current / last job
שאלה חשובה שאמורה להרחיב את מה שכתוב בקורות החיים בנוגע לניסיון התעסוקתי שלכם וביחס לתחומי האחריות שעליהם הייתם מופקדים. אל תהססו לפרט כאן.

?Why are you leaving your job? / Why did you leave your job
שאלה מכשילה: היו כנים אבל מקצועיים. אין שום צורך "ללכלך" על מקום העבודה הקודם.
רצוי להתמקד במה הפוקוס שלכם, ומדוע אתם מחפשים חברה אחרת לעבוד בה.

 

logo_English_Mentor

איך אנחנו יכולים לעזור לך?

 

הכנה לראיון עבודה דורשת מאמץ רב ומחייבת ליווי אישי. במקרים רבים, התרגול של אוצר מלים והישיבה הממושכת מול מחשב אינם מקנים ביטחון עצמי בדיבור באנגלית ואינם מספקים כהכנה לראיון עבודה באנגלית. בשיטת המנטורינג שלנו תוכלו לעבוד יחד עם המנטור שלכם על היכולת שלכם לעבור ראיון העבודה, ולהגיע לרמה שתאפשר לכם להתבטא בטבעיות באנגלית. שיפור הביטחון בדיבור יאפשר לכם להשיג שליטה מקסימלית בסיטואציה מלחיצה.

דגשים עליהם נעבוד

אימון מותאם אישית עם המנטור לחיזוק הביטחון העצמי בדיבור באנגלית.

אימון אישי עם מתרגל מחו"ל המדמה סיטואציה אמתית של שיחות ועידה או טלפון, כולל שאלות ותשובות אופייניות לראיון עבודה באנגלית.האימון עם מתרגל מחו"ל יאפשר לכם לשוחח עם אדם אשר אינו דובר עברית, כך שלא תוכלו "לברוח" לשפת האם שלכם

מערכת טכנולוגית חדשנית ובה אוצר מלים באנגלית מותאם למסלולי קריירה שונים, כמו גם תכנים מקצועיים לבחירתכם ומערכת תרגול באמצעות זיהוי קולי. המערכת זמינה במחשב האישי ובאפליקציה, מכל מקום ובכל זמן.

 

בהצלחה!