המורים שלנו

 

 • כל המורים ביואל גבע, ללא יוצא מן הכלל, לימדו במשך שנים במכוני הפסיכומטרי השונים, הצטיינו בהם ורק לאחר שהוכיחו עצמם בתחום וצברו ניסיון רב – הגיעו אלינו. כמעט כל מורי הפסיכומטרי בארץ מנסים להתקבל לעבודה ביואל גבע. בפועל, רק אחד מתוך עשרה מורים ותיקים שמציע עצמו עומד במיונים בהצלחה ומגיע להכשרת המורים שלנו.
 • בין מורינו ניתן למצוא מורים רבים שהיו מנהלי פיתוח ומנהלי הדרכה במכונים אחרים. כל הידע שקיים בתחום הפסיכומטרי קיים גם ביואל גבע. המורים מפרים אחד את השני הודות לניסיונם הרב, ויוצרים יחד רמת הוראה חסרת תקדים.
 • מעבר למקצועיות, אנו דואגים לשמר ולטפח בקרב המורים שלנו אהבה אמיתית וכנה להוראה ולתלמידים. בעיניינו, המורה לא רק מלמד את התלמיד, אלא גם תומך בו מקצועית ונפשית באופן אישי. חשוב לנו שלמורה ולתלמיד יהיה כיף !
 • האהבה של המורים שלנו להוראה היא שגורמת להם ללוות באופן אישי כל תלמיד, בכיתה ובקמפוס הממוחשב, ולהעניק לתלמידים יחס אישי אמיתי ויעיל.

 

 

 

שיטת הלימוד

הבחינה הפסיכומטרית דורשת חשיבה ייחודית – חשיבה מחוץ לקופסה. לכן, פיתחנו ביואל גבע מודל ייחודי ללימוד החשיבה הנכונה שכולל 3 שלבים:

 

גישה – לימוד צורת החשיבה הנכונה על פי מה שהבחינה בודקת.

קורס פסיכומטרי ביואל גבע

ידע – לימוד הידע והתכנים הדרושים לבחינה, תוך שילוב צורת החשיבה הנכונה.

קורס פסיכומטרי ביואל גבע

תרגול רב והדרגתי.

 

רוב מכוני הפסיכומטרי מנסים לעקוף את החשיבה הנדרשת בעזרת “טריקים”. טריקים הם כלים שאמורים לסייע בפתרון שאלה, ללא הבנה אמיתית של הפתרון. כותבי הבחינה מכירים טריקים אלו ומקפידים לכתוב שאלות שלא ניתן לעקוף בעזרת אותם טריקים. ביואל גבע מלמדים את החשיבה הנדרשת, ולא מנסים ללמד טריקים שלא יעזרו לתלמיד לפתור את השאלות בבחינה עצמה. ניסיוננו הרב בחקר הבחינה מראה ששימוש בטריקים יגרום לתלמיד לבזבוז זמן יקר במהלך הבחינה, ואף עלול להוביל אותו לטעויות. רק ביואל גבע לומדים את הידע הבסיסי בעזרת מבואות מפורטים בבית, עם אפשרות תמיכה אישית מהמורה לפני השיעור. כך התלמידים מגיעים לשיעור ברמה אחידה, וניתן לנצל את כל הזמן בכיתה ללימוד החשיבה הנכונה.

 

כותבי חומרי הלימוד שלנו הם מורים ביואל גבע, שהתמחו במשך עשר שנים לפחות (כל אחד בתחומו), בחקר הבחינה, בלימוד לבחינה ובכתיבת חומרי לימוד לבחינה הפסיכומטרית. תהליך כתיבת השאלות והמבחנים ביואל גבע זהה לזה המתנהל במרכז הארצי- אנו חקרנו את אופן כתיבת השאלות על ידי המרכז הארצי, וכותבים בעצמנו על פי כל אותם הכללים תהליך כתיבת החומרים ביואל גבע לא מסתיים לעולם. אנו מקפידים לחקור את הבחינה ובהתאם לשנות ולכתוב חומר חדש בהתאם לכל שינוי בבחינה הפסיכומטרית.

 

יחס אישי

 

עבודה אישית מול כל תלמיד ותלמידה – העבודה האישית של המורה מול התלמידים אינה נקבעת מראש (ולכן גם לא מוגבלת), אלא מותאמת לצרכיו השונים והמשתנים של כל תלמיד ותלמידה וכך מקלים עליהם את לימודי הפסיכומטרי. המורה עוקב, באמצעות קמפוס אינטרנט משוכלל, אחר ביצועי התלמידים בשיעורי הבית ובבחנים השונים ודרכו מתבצעת תקשורת אישית דו כיוונית בין המורה לתלמיד/ה.

 • מבחן בכל שיעור – בכל שיעור נערך מבחן שמאפשר למורה לדעת בכל רגע מהו מצבו של כל תלמיד ותלמידה, ולסייע להם בהתאם.
 • מערכת שאלות נוספות בקמפוס האינטרנטי – בה התלמידים יכולים לתרגל, בהתאם לצרכיהם ולהמלצת המורה, תרגול נוסף וממוקד.

 

 

הקמפוס של יואל גבע

קמפוס אינטרנטי אישי וייחודי

בנינו עבורך מערכת ייחודית שתסייע לך בלימוד בקורס הפסיכומטרי ובשמירה על קשר מקצועי רציף עם המורה שלך.

 • לומדות – ללימוד אוצר המילים בעברית ובאנגלית.
 • מערכת הודעות – לקשר רציף בינך ובין המורה.
 • מערכת הזנת מבחנים ובדיקתם – מאפשרת לך ולמורה שלך מעקב צמוד אחר תהליך הלימוד.
 • סרטוני הסבר – סרטוני וידאו שבהם מיטב המורים שלנו פותרים שלב-אחר-שלב שאלות מתוך שיעורי הבית שלך, ומסבירים לעומק את דרך הפתרון, ממש כמו בשיעור. כך תוכלו להבין את השאלה מייד כשעולה הקושי.
 • מערכת “תרגול נוסף” – מערכת ייחודית שמכילה מעל אלפיים שאלות חדשות המחולקות לפי נושאים ובה פתרונות מלאים לכל שאלה. תוכלו לתרגל מהמערכת בהתאם לצרכים האישיים שלכם, כך שתרגול לעולם לא יחסר.
מעבר לקמפוס

 

 

 

כמות שעות הלימוד

היקף שעות הלימוד ביואל גבע הוא חסר תקדים במושגי שוק הפסיכומטרי. אנו מאמינים שלימוד ותרגול של שעות רבות, מאפשר הבנה עמוקה ומקיפה של החומר הנלמד וכפועל יוצא – מביא להצלחה.

 

חומרי הלימוד ביואל גבע

 

מרתון

המרתונים שלנו הם מפגשי תרגול, חזרות וסימולציה של בחינות, הנערכים באופן אינטנסיבי לאחר סיום לימוד כל החומר התאורטי, כשלושה שבועות לפני מועד הבחינה. במהלך תקופה ארוכה זו, חוזרים על כל החומר, מבצעים מספר רב של בחינות מתחילתן עד סופן, חוקרים אותן ולומדים מהטעויות והכול כדי להבטיח שתגיעו למבחן בשיא היכולת.

 

מרתון ביואל גבע