לבחינות הבגרות ניתן לגשת פעמיים בשנה במועד חורף ובמועד קיץ. תלמידים רבים לא בטוחים לאיזה מועד עדיף להם לגשת. ובכן, התשובה לכך טמונה בצרכים האישיים, אשר משתנים מתלמיד לתלמיד. על מנת שתוכלו להבין מה המועד הטוב ביותר עבורכם, קיבצנו לפניכם את העובדות החשובות עבור כל מועד-

 

בגרות במועד חורף

מועד חורף

 

בחינות הבגרות במועד זה מתקיימות בחודשים ינואר – פברואר.

במועד זה ניתן להיבחן רק במקצועות החובה, כולל מתמטיקה ואנגלית 5-4 יח”ל.

תלמיד הניגש לבחינות הבגרות במועד חורף, יכול לגשת לפסיכומטרי במועד אפריל, ולהרוויח את שנת הלימודים האקדמית הקרובה.

כל האוניברסיטאות והמכללות מקבלות את נתוני ציוני מועד החורף לצורך הרישום לשנת הלימודים האקדמית הקרובה.
איך זה עובד? שנת הלימודים האקדמית נפתחת בחודש אוקטובר. אומנם הרישום ללימודים האקדמיים מתנהל בין החודשים ינואר-פברואר, יחד עם זאת, המועמדים רשאים להשלים את הנתונים החסרים להם לצורך קבלה ללימודים עד לחודש מאי. תלמידים שייגשו לבגרויות במועד חורף, יוכלו להסדיר את רישומם, להתחיל ללמוד כבר בשנה הקרובה, ולא לדחות את הלימודים לאוקטובר בשנה שלאחר מכן.

 

 

בגרות במועד קיץ

מועד קיץ

 

בחינות הבגרות במועד זה מתקיימות בחודשים מאי – יולי.

במועד זה ניתן להיבחן גם במקצועות המוגברים, שמשפרים את ממוצע הבגרות באופן משמעותי. הם מעניקים לתלמידים בונוס של 20 – 35 נקודות (תלוי מקצוע ומוסד אקדמי), ולכן השפעתם על הממוצע הסופי היא גדולה.

 במועד קיץ מתקיימים מועדי ב’ במתמטיקה ואנגלית בלבד. עובדה זו מאפשרת להיבחן פעמיים בכל אחד משאלוני הבחינות, והציון הגבוה הוא זה שנחשב בחישוב ממוצע הבגרות.

ציוני הבגרות של מועד קיץ “תופסים” לשנת הלימודים האקדמית הקרובה בחלק מחוגי הלימוד ומוסדות הלימוד האקדמיים.
איך זה עובד? ריבוי המוסדות האקדמיים הביא לכך, שמסלולי הלימוד פתוחים לרישום עד סמוך מאוד לתחילת שנת הלימודים. כתוצאה מכך, עשרות מסלולי לימוד במוסדות אקדמיים רבים, כולל אוניברסיטאות ומכללות מובילות, מאפשרים קבלה על בסיס הציונים של בגרויות הקיץ.

 

בגרות ביואל גבע

לא בטוחים איזה מועד היבחנות עדיף לכם?

ביואל גבע תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם לצורך קבלה ללימודים אקדמיים ומידע אודות הקורסים שלנו

ליצירת קשר