הרשמה למבחן הפסיכומטרי – המרכז הארצי  

 

המילים “הרשמה לפסיכומטרי” לעתים מבלבלות, כי הן עשויות להתייחס לאחד משני דברים: הרשמה לקורס פסיכומטרי, והרשמה למבחן פסיכומטרי. מדובר בשני הליכים שונים ונפרדים. בעמוד זה נסביר על הרשמה לבחינה. ההרשמה לבחינה הפסיכומטרית הנה הליך נפרד מההרשמה למוסדות הלימוד ולקורסי ההכנה לפסיכומטרי, והיא מתבצעת ישירות מול המרכז הארצי לבחינות והערכה. כל המחזיק בתעודת זהות ישראלית רשאי להירשם לבחינה, ללא קשר לזכאות שלו לבגרות או האם נרשם לאוניברסיטה.

 

ישנן שתי דרכים אפשריות להירשם לבחינה:

 1. באינטרנט (הדרך הנפוצה)
  במידה ואתם לא משלמים על הבחינה באמצעות הפיקדון, תוכלו  לבצע את ההרשמה לבחינה באינטרנט דרך אתר המרכז הארצי לבחינות והערכה . במהלך ההרשמה תתבקשו לבחור מועד בחינה, איזור מועדף בארץ בו תרצו להיבחן ולאיזה מוסד תרצו שהציון יישלח (מומלץ לסמן את כל מוסדות הלימוד, שליחת הציונים נעשית בשלב זה בחינם). התשלום בסוף ההרשמה באינטרנט מתבצע באמצעות כרטיס אשראי. בתום תהליך ההרשמה יישלח לתיבת האימייל שלכם אישור הרשמה. כל מי שנרשם דרך האינטרנט יוכל להוריד בחינם את ערכת ההרשמה לבחינה ואת המבחן לדוגמה שמצורף לה.
 2. באמצעות ערכת הרשמה 
  לאלו מכם המעוניינים לשלם על הרישום לבחינה באמצעות הפיקדון הצבאי, תוכלו לרכוש את  “ערכת הרשמה לבחינה הפסיכומטרית” בחנויות של “צומת ספרים” את טפסי ההרשמה שבערכה יש למלא ולשלם במזומן עבור הבחינה באחד מסניפי הדואר. את האישור על התשלום ואת טופס ההרשמה יש לשלוח למרכז הארצי בדואר רשום (מעטפה עם כתובת מצורפת לערכה). כל הרוכש ערכת הרשמה מקבל יחד איתה בחינה פסיכומטרית לדוגמה, שניתן להורידה בחינם גם מאתר המרכז הארצי. שימו לב רכישת הערכה בלבד אינה מספקת, במידה ולא תמלאו ותשלחו את הטפסים אינכם רשומים לבחינה.

 

פסיכומטרי ביואל גבע

פסיכומטרי ביואל גבע

מעוניינים לדעת עוד על הרשמה לקורס הפסיכומטרי של יואל גבע?
התקשרו *9635

לפרטים

 

 

מה מקבלים מהמרכז הארצי לאחר ההרשמה?

 1.  אישור הרשמה
  כחודש וחצי לפני הבחינה מקבל כל נרשם לביתו מכתב בו המרכז הארצי מאשר את הרשמתו לפסיכומטרי, ומודיע כי בעתיד הקרוב יישלח מכתב נוסף עם פרטי הבחינה (טופס זימון לבחינה).
 2. זימון לבחינה
  כחודש לפני הבחינה הפסיכומטרית מקבל כל נבחן לביתו מכתב נוסף – זימון לבחינה. במכתב זה מצוינים כל הפרטים הנחוצים לגבי הבחינה כגון תאריך, שעת התחלה ומיקום מדויק. את המכתב יש לשמור כדי לדעת לאן להגיע בבוקר הבחינה. במקרה שהמכתב אבד, ניתן למצוא את פרטי הבחינה גם באתר המרכז הארצי, לאחר הקלדת מספר תעודת זהות. במידה שנותרו 20 יום לבחינה וטרם קיבלתם את הזימון, וכן פרטי הבחינה שלכם אינם מופיעי באתר המרכז הארצי, יש ליצור קשר בהקדם עם המרכז הארצי לבחינות והערכה בטלפון 02-6759555.

 

כיסא

 

רוצים לדעת מראש איך תראה כיתת הבחינה שלכם? היכנסו למערכת “איפה אני נבחן?” של יואל גבע.

הרשמה מאוחרת

מגפוןניתן להירשם לבחינה הפסיכומטרית גם במהלך תקופה מסוימת לאחר המועד האחרון להרשמה, כל עוד נותרו לפחות שבעה ימי עבודה עד למועד הבחינה עצמה. הרשמה כזו תחויב בדמי טיפול גבוהים בכ-150% מדמי ההרשמה הרגילים. חשוב לשים לב שבמקרה של הרשמה מאוחרת תוגבל אפשרות הבחירה במיקום הבחינה ולא יהיה ניתן לבקש בחינה בתנאים מותאמים.

במקרים חריגים ביותר מאפשר המרכז הארצי הרשמה ביום הבחינה עצמו. לשם ביצוע הרשמה במועד עצמו יש להתקשר למוקד הזימונים של המרכז הארצי בששת הימים שלפני כן ולוודא שההרשמה החריגה אכן אפשרית למועד זה. הרשמה כזו תחויב בדמי טיפול גבוהים בכ-250% מדמי ההרשמה הרגילים. ההרשמה בנוהל זה אינה מומלצת אלא במקרה חירום, בשל התשלום הגבוה ומכיוון שלא תוכלו לקבוע בעצמכם את מיקום הבחינה.

 

שינוי מועד

אם כבר ביצעתם את ההרשמה לבחינה אך אתם מעוניינים לשנות את מועדה, עליכם לפנות טלפונית למרכז הארצי. עד למועד סיום ההרשמה לבחינה ניתן לדחות את הבחינה ללא תשלום נוסף. לאחר מועד סיום ההרשמה תחויבו ב”קנס” בגובה של 15% ממחיר הבחינה.

מי שבוחר לא להגיע לבחינה אליה זומן, ייחשב אוטומטית כמי שמבקש לדחות מועד. במקרה זה יישלח אליו מכתב בדואר בו יתבקש לבחור את המועד העתידי בו ירצה להיבחן, יחד עם שובר תשלום “קנס” בגובה של 15% ממחיר הבחינה.

 

הרשמה באמצעות כספי הפיקדון הצבאי

ניתן לשלם עבור הבחינה הפסיכומטרי מכספי הפיקדון לחיילים משוחררים אך מדובר בתהליך מעט מורכב, ויתכן שעדיף להימנע ממנו ולהירשם באתר המרכז הארצי. אם אתם מעוניינים לשלם באמצעות הפיקדון הצבאי תוכלו למצוא הסבר איך לעשות כך כאן.

 

ביטול הרשמה

ביטול ההרשמה לבחינה ניתן לביצוע אך ורק בפניה בכתב בדואר רשום למוקד הזימונים של המרכז הארצי. ביטול ההרשמה כרוך בתשלום עפ”י הפירוט באתר המרכז הארצי.