היום שאחרי הבחינה הפסיכומטרית

 

סיימתם את הקורס וניגשתם לבחינה? איזו הקלה… ללא ספק עברתם כברת דרך. אך הרומן שלכם עם המבחן הפסיכומטרי עוד לא הסתיים. להלן מספר תשובות לשאלות שעשויות לעניין אתכם לאחר צאתכם מהבחינה.

תוך כמה זמן יתפרסם הציון, היכן ניתן לראות אותו ולאן הוא נשלח?

המרכז הארצי מתחייב לפרסם את ציוני הבחינה תוך 45 יום מיום הבחינה. בדרך כלל הציונים נמסרים כחודש לאחר הבחינה. את הציון עצמו ניתן לראות ב אתר המרכז הארצי . כדי לצפות בציון יש להקליד את מספר תעודת הזהות של הנבחן ומספר האסמכתא האישי (שאותו הוא מקבל בסוף הבחינה). נבחן שאין ברשותו את מספר האסמכתא לא יוכל לברר את ציונו דרך האתר. המרכז הארצי לא מוסר את הציון או את מספר האסמכתא דרך הטלפון. עם פרסום הציונים נשלח הציון באופן אוטומטי לכל המוסדות האקדמיים שסימנתם בעת ההרשמה לבחינה. בנוסף, כשבוע לאחר פרסום הציונים באתר, יקבל כל נבחן בדואר מכתב ובו ציון הבחינה.

 

מהו הציון המעניק פטור מלימודי אנגלית ומה יקרה אם אגש שוב לבחינה ולא אקבל פטור?

הציון המקנה פטור הוא 134 ומעלה בחלק האנגלית. בטכניון בלבד, ניתן פטור גם למי שציונו 130 ומעלה, במידה וציונו הפסיכומטרי הוא 650 ויותר. בכל מקרה, אם נבחן קיבל בעבר ציון המקנה פטור באנגלית, הוא יהיה פטור בעתיד מלימודי אנגלית (ללא שום קשר לציון באנגלית שיקבל אם יחליט לגשת לבחינה הפסיכומטרית שוב בטכניון בלבד נדרשת בקשה מיוחדת לשם כך).

 

יום לאחר הבחינה הפסיכומטרית

האם ניתן לערער על הציון בבחינה הפסיכומטרית?

ניתן לערער על תוצאות הבחינה. אם לדעת הנבחן הייתה בעיה בבדיקת גיליון התשובות שלו, הוא יכול להגיש בקשה לבדיקה ידנית של גיליון התשובות. הערעור כרוך בתשלום, המוחזר במקרה שהערעור יתקבל.

 

למשך כמה זמן תקף ציון פסיכומטרי במוסדות להשכלה גבוהה?

תוקף ציון הפסיכומטרי משתנה בהתאם למוסד האקדמי, אך בדרך כלל הציון תקף למשך שבע שנים לפחות. להלן פירוט תוקף הציון הפסיכומטרי במוסדות הלימוד השונים:

  • שבע שנים – הטכניון, המכון הטכנולוגי חולון, סמינר הקיבוצים, מכללת שערי משפט, הקמפוס האקדמי אחווה, המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון (בחלק מהפקולטות אף מקבלים ציון ישן יותר).
  • שמונה שנים – המכללה האקדמית עמק יזרעאל.
  • עשר שנים – אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת בן-גוריון, אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית תל אביב-יפו, המכללה למנהל, המרכז הבינתחומי בהרצליה, הקריה האקדמית קרית-אונו, המרכז האקדמי רופין, המכללה האקדמית תל-חי, שנקר ומכללת ספיר.
  • ללא הגבלת זמן – אוניברסיטת בר אילן.

 

אם נבחנתי יותר מפעם אחת, באיזה ציון ישתמשו האוניברסיטאות?

האוניברסיטאות יסתכלו תמיד על הציון הגבוהה ביותר שקיבלתם.

 

מתי ניתן לגשת שוב לבחינה?

החל ממועד ספטמבר 2017 (כולל), ניתן לגשת למועד העוקב ללא צורך ב"מועד צינון" (כפי שהיה נהוג עד כה ). כלומר, אפשר לגשת בכל מועד ללא הגבלה.

קורס פסיכומטרי חוזר

 

מהו המועד האחרון להרשמה לשנת הלימודים הקרובה?

כל מוסדות הלימוד ממתינים עד קבלת ציוני מועד אפריל כדי לסיים את ההרשמה. חלק גדול מהפקולטות מחכה גם לציוני מועד יולי. כדי לדעת מהו המועד האחרון במוסד אליו אתם רוצים להתקבל, יש להתקשר לפקולטה בה אתם מעוניינים ולשאול.

 

החלטתי לגשת למבחן בשנית, האם עלי לעבור קורס נוסף?

התשובה לשאלה זו תלויה במספר גורמים:

  1. יכולתכם ללמוד ללא מסגרת לימודים
  2. מידת השליטה שלכם בחומר הנלמד במהלך הקורס
  3. פרק הזמן שעבר מאז הקורס
  4. הנושאים שהיו קשים עבורכם בבחינה

בכל מקרה, מומלץ להתקשר למורה האישי שלימד אתכם במהלך הקורס ולהתייעץ עמו. המורים שלנו שמחים תמיד לעמוד לרשותכם, גם לאחר סיום הקורס.

 

קורס פסיכומטרי פעם שניה