“הסתכלות על העולם ללא תיאוריה זה כמו ללכת לים עם אוניה בלי הגה”

(לאונרדו דה וינצ’י)

קורס פיזיקה לבגרות

ללמוד פיזיקה ביואל גבע  

 

פיזיקה הוא מקצוע יוצא דופן. הוא מצריך הן הבנת והפנמת ידע תיאורטי-פילוסופי מופשט, והן יישום. כלומר, בחינת הבגרות מחייבת בקיאות במושגים, הבנתם, ושימוש בהם לצורך הסבר תופעות או תהליכים פיזיקליים שונים. בשיעורי הפיזיקה בקורסים של יואל גבע  הלימוד נעשה באופן הדרגתי, ובשיעורים מושם דגש על: לימוד מושגים ותיאוריות פיזיקליים תוך פישוטם והמחשתם, ביצוע ניסויים, פיצוח שאלות, בחירה נכונה וניסוח נכון של תשובות. כל אלה מאפשרים לתלמידינו להגיע להישגים מעולים. כל תלמיד בעל יכולת ניתוח, כוח רצון והתמדה – יכול בהחלט להצליח במקצוע, גם אם הוא בעל רקע של 3 יח”ל מתמטיקה בלבד.

אנחנו ממליצים להרחיב פיזיקה, כי זהו אחד מהמקצועות שבאמצעותו תלמיד יכול לעמוד בחובת מקצוע מוגבר אחד לפחות, לצורך זכאות לתעודת בגרות, וזוהי יכולה להיות דרך טובה לשיפור ממוצע הבגרות ולעמידה בתנאי הקבלה האקדמיים. זאת משום שלימודי פיזיקה בהיקף של 5 יחידות לימוד מעניק לנבחנים בו בונוס בונוס של 20 או 25 נקודות (תלוי מוסד אקדמי).

בנוסף, חשוב לדעת, שלבגרות בפיזיקה חשיבות מיוחדת עבור מי שמעוניין ללמוד לתואר באחד ממקצועות ההנדסה או המדעים המדויקים (רפואה, ביולוגיה, כימיה, מדעי המחשב וכדומה). סטודנטים שיתקבלו ללימודים אלה ללא בגרות בפיזיקה, יידרשו להשלים את החומר הנלמד לבגרות במסגרת קורסים אקדמיים בשנה א’, דבר המגביר את העומס ומקשה על הלימודים. קורס ההכנה של יואל גבע בפיזיקה 5 יח”ל מאפשר הבנה של המקצוע באופן מעמיק ומקיף, ומהווה רקע מצוין ללימודים האקדמיים.

חשוב לנו שהתלמידים שלנו יגיעו מוכנים לקורס. לפיכך, כל תלמיד, שנרשם לקורס, מקבל חוברת תרגילים במתמטיקה, ומוזמן למפגשי שאילת שאלות לפני הקורס. זאת, על מנת שיוכל לרענן את כישוריו המתמטיים, ולהגיע לקורס מוכן.

 

קורס פיזיקה לבגרותמבנה הקורס – 5 יח”ל

ניתן לגשת לבגרות בפיזיקה פעם בשנה – במועד קיץ. לפיכך, אנחנו מתחילים ללמד בפברואר לקראת בחינות מועד הקיץ, הנערכות בחודשים מאי-יוני.
הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע במשך כארבעה חודשים. כל מפגש הוא בן 5.5 שעות. בנוסף, מתקיימות 6 שעות עזר שבועיות הניתנות על ידי מורה הקורס.

 

חומרי לימוד

אנו דואגים לספק לתלמידנו את כל חומרי הלימוד הנדרשים לקראת בחינת הבגרות: 

גביע צהוב

המורים שלנו

רוצים לדעת יותר על מורי הפיזיקה המעולים של יואל גבע? היכנסו להכיר את נבחרת המורים שלנו

לנבחרת המורים
  • סיכומים מסודרים וממוקדי בחינה.
  • עריכת ניסויים.
  • בנק שאלות חזרה לתרגול.

את הסיכומים כותבים המורים שלנו לפיזיקה, אשר יודעים בדיוק מה יש לדעת, על מנת להצליח בבחינה, ומעדכנים את הסיכומים בהתאם לשינויים בבחינה או בתכנית הלימודים.

 

מפגשים אישיים

קורסי ההכנה בפיזיקה כוללים מפגשים אישיים בהם התלמידים שלנו מקבלים הכוונה אישית כיצד לשפר את דרכי הלמידה וניסוח התשובה שלהם. בנוסף, המורים בודקים את קצב התקדמותו של כל אחד מהתלמידים בקורס לאורך כל הדרך.

 

מרתון

המרתון שלנו בנוי ממפגשי חזרה, תרגול, ומבחני סימולציה לקראת בחינת הבגרות. הוא מתקיים בשבועות האחרונים של הקורס, ומהווה חלק משמעותי מהתהליך שהתלמידים שלנו עוברים. ביואל גבע מבינים שידיעת החומר אינה מספיקה, ושתרגול רב של שאלות בגרות הוא מרכיב חשוב בהצלחת התלמיד.

 

המכינה של יואל גבע

עם הרישום לקורס, התלמידים צריכים ל”הסיר את החלודה”, ולרענן את ידיעותיהם במתמטיקה טרם תחילת הלימודים. לכן, לפני תחילת הקורס נערכת הכנה. תלמידים שרמתם מאפשרת להם להירשם לקורס ללא מכינה, מקבלים במעמד הרישום חוברת הכנה לקורס. מטרת החוברת היא להוות חזרה ותרגול של נושאי לימוד מתמטיים המשרתים את לימודי הפיזיקה, ולהקל על השתלבותו של התלמיד בקורס. תלמידים בעלי רקע נמוך במתמטיקה, מתבקשים לקחת חלק במכינה לפני תחילת הקורס.

המכינה מתחילה כחודש לפני תחילת הקורס. אורכה כשבועיים, והיא כוללת שישה מפגשים בני 5 שעות כל אחד, סה”כ 30 שעות.
שיעורי עזר: לכל מפגש מתווספת שעת עזר.
בחינה מסכמת: בסיום המכינה נערכת בחינה מסכמת, שמטרתה לשקף את ידיעותיו של התלמיד ואת מידת התאמתו לקורס.

 

 

פגישת ייעוץ חינם

רוצים לשמוע יותר פרטים על הקורסים ו/או המכינות?

דברו איתנו!