“הפילוסופיה – הרי היא כתובה בספר הגדול הפרוש מאז ומעולם לנגד עינינו – כוונתי ליקום – אך איננו יכולים להבין אם איננו לומדים את השפה ותופסים את הסמלים שבהם היא כתובה – שפה זו היא המתמטיקה”

(גלילאו גלילי)

קורס מתמטיקה

ללמוד מתמטיקה ביואל גבע  

 

בשיעורי המתמטיקה בקורסים של יואל גבע כל רמת לימוד נלמדת בקורס נפרד, ולכל קורס מוקצות שעות לימוד רבות. כאלה המאפשרות למורים שלנו להקנות לתלמידים את כל הידע הנדרש לצורך בחינת הבגרות, לתרגל אותו ולהטמיע אותו. הלימוד אצלנו נעשה באופן הדרגתי וספיראלי. כלומר, בכל שיעור נושאי הלימוד השונים נלמדים במקביל, על מנת שהקשר ביניהם יובן, ורמת הקושי עולה בהדרגה. בנוסף ללימוד החומר, מושם דגש על הבנת השאלה, וניסוח תשובה על פי התבנית המתאימה לכל נושא לימוד. לאורך כל הדרך המורים בודקים את קצב התקדמותו של כל אחד מהתלמידים בקורס, ובאמצעות סרטונים שהמורים שלנו הכינו, הם “עם התלמידים” גם בבית. תמיכה, ייעוץ וליווי צמודים אלה, מסייעים להפגת החששות הקשורים להתמודדות עם בעיות מתמטיות, ונוסכים בהם ביטחון. כל אלה מאפשרים לתלמידים שלנו להתמודד ב”גבורה” עם המקצוע, ולהגיע להישגים מעולים.

 

3 יחידות או להרחיב ל – 4 או 5 יחידות?

כדי להשיג תעודת בגרות מלאה יש להיבחן ב-3 יח”ל חובה בלבד במתמטיקה, אולם הרחבת לימודי המתמטיקה ל- 4 או 5 יח”ל יכולה להיות דרך טובה לשיפור ממוצע הבגרות ולעמידה בתנאי הקבלה האקדמיים, זאת משום שלימודי מתמטיקה בהיקף של 4 יחידות לימוד מעניק לנבחנים בו בונוס של 12.5 או 15 נקודות (תלוי מוסד אקדמי), ולימודי מתמטיקה בהיקף של 5 יחידות לימוד מעניק לנבחנים בו בונוס של 25 או 35 נקודות (תלוי מוסד אקדמי). כמו כן, חשוב לדעת שישנם מקצועות אקדמיים, שהקבלה אליהם מותנית ברמה של ארבע או חמש יח”ל מתמטיקה.
אם אינכם בטוחים לגבי רמת הלימוד המתאימה לכם, נשמח לסייע באמצעות ייעוץ טלפוני. בעזרת נציגנו, תוכלו להשתבץ לקורס המתאים לכם, בו תוכלו להפיק את המרב.

 

מבנה הקורסים שלנו

ניתן לגשת לבגרות במתמטיקה פעמיים בשנה – במועד חורף ובמועד קיץ.
לפיכך, לקראת בחינות מועד החורף, הנערכות בחודשים ינואר-פברואר, אנחנו מתחילים ללמד בספטמבר, ולקראת בחינות מועד הקיץ, הנערכות בחודשים מאי-יולי, אנחנו מתחילים ללמד בפברואר.

 

4 יחידות לימוד

 • קורס דו שבועי:
  בכל מועד הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע במשך כארבעה חודשים.
  כל מפגש הוא בן 5.5 שעות, ובנוסף מתקיימות 9 שעות עזר נוספות כל שבוע לאורך הקורס הניתנות על ידי המורה ומתרגל.

5 יחידות לימוד

 • קורס דו שבועי:
  בכל מועד הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע במשך כארבעה חודשים.
  כל מפגש הוא בן 5.5 שעות, בנוסף מתקיימות 3 שעות עזר עם המורה +תרגול פרטי עם מתרגל במשך כ- 30 דק. את התרגול ניתן לקבוע כל יום ללא הגבלה על בסיס מקום פנוי.

חומרי לימוד

את מערכי הלימוד כותבים המורים שלנו למתמטיקה, אשר יודעים בדיוק מה צריך לדעת, על מנת להצליח בבחינה, ומעדכנים את המערכים בהתאם לשינויים בבחינה או בתכנית הלימודים. בנוסף, אנו דואגים לספק לתלמידנו את כל חומרי הלימוד הנדרשים לקראת בחינת הבגרות:

 • ספרי הלימוד של יואל גבע.
 • קבצי שאלות בגרות.
 • גישה חופשית לאתר my.geva.co.il המכיל אלפי סרטוני הסבר לשאלות מספרי המתמטיקה של יואל גבע ומבחינות הבגרות במתמטיקה.
 • מערכי שיעור ממוקדים ומתומצתים.
 • בנק שאלות חזרה לתרגול.

 

יחס אישי ביואל גבעמפגשים אישיים

קורסי ההכנה במתמטיקה כוללים מפגשים אישיים בהם התלמידים שלנו מקבלים הכוונה אישית כיצד לשפר את דרכי הלמידה וניסוח התשובה שלהם. בנוסף, המורים בודקים את קצב התקדמותו של כל אחד מהתלמידים בקורס לאורך כל הדרך.

 

מרתון

המרתון שלנו בנוי ממפגשי חזרה, תרגול, ומבחני סימולציה לקראת בחינת הבגרות. הוא מתקיים בשבועות האחרונים של הקורס, ומהווה חלק משמעותי מהתהליך שהתלמידים שלנו עוברים. ביואל גבע מבינים שידיעת החומר אינה מספיקה, ושתרגול רב של שאלות בגרות הוא מרכיב חשוב בהצלחת התלמיד.

 

המכינות של יואל גבע

בקורסי 4 או 5 יחידות מתמטיקה נושאי הלימוד ורמת הקושי שלהם גבוהים יותר. עם הרישום לקורסים, התלמידים צריכים ל”הסיר את החלודה”, ולרענן את החומר טרם תחילת הלימודים. לכן, לפני תחילת כל אחד מהקורסים נערכת הכנה. תלמידים שרמתם מאפשרת להם להירשם לקורס ללא מכינה, מקבלים במעמד הרישום חוברת הכנה לקורס. מטרת החוברת היא להוות חזרה ותרגול של נושאי לימוד בסיסיים במקצוע, ולהקל על השתלבותו של התלמיד בקורס. תלמידים בעלי רקע נמוך במתמטיקה, מתבקשים לקחת חלק במכינה לפני תחילת הקורס.

מכינה לקורס מתמטיקה 4 יח”ל
המכינה מתחילה כחודש לפני תחילת הקורס. אורכה כשלושה שבועות, והיא כוללת שבעה מפגשים בני ארבע שעות כל אחד, סה”כ 28 שעות.
שיעורי עזר: לכל מפגש מתווספת שעת עזר.
בחינה מסכמת: בסיום המכינה נערכת בחינה מסכמת, שמטרתה לשקף את ידיעותיו של התלמיד ואת מידת התאמתו לקורס.

מכינה לקורס מתמטיקה 5 יח”ל
המכינה מתחילה כחודש לפני תחילת הקורס. אורכה כשלושה שבועות, והיא כוללת שישה מפגשים בני חמש שעות כל אחד, סה”כ 30 שעות.
שיעורי עזר: לכל מפגש מתווספת שעת עזר.
בחינה מסכמת: בסיום המכינה נערכת בחינה מסכמת, שמטרתה לשקף את ידיעותיו של התלמיד ואת מידת התאמתו לקורס.

 

פגישת ייעוץ חינם

רוצים לשמוע יותר פרטים על הקורסים ו/או המכינות?

דברו איתנו!