יש שאלות שנותרו ללא מענה? כאן תוכלו למצוא את התשובות לכל מה שרציתם לדעת על בחינת ה- GMAT

 

מידע כללי על ה-GMAT

 

איך נרשמים למבחן?
נבחנים יכולים להירשם למבחן ה-GMAT באופן מקוון באתר mba.com, או על ידי התקשרות למרכז הבחינה בבריטניה (441618557219). הבחינה מתקיימת פעמיים בשבוע, בשעה 8:00 בבוקר או 12:00 בצהריים, ועלות ההרשמה היא 250$. אפשר לגשת למבחן נוסף אחרי 31 ימים, ועד 5 פעמים בשנה.
איפה עושים את המבחן?
המבחן מתבצע בבניין ב.ס.ר 1, קומה 9, דרך בן-גוריון 2, רמת-גן, ב-Pearson Professional Center.
מה קורה ביום הבחינה?
על מנת לשמור על טוהר הבחינות ולעמוד בסטנדרטים בינלאומיים, המבחן נערך בחדר סגור עם מנגנוני אבטחה, כגון: מצלמות, טביעות יד, צילום, זיהוי דרכונים ועוד. מומלץ מאד להגיע למקום חצי שעה לפני שעת הבחינה. עם הגעתכם אל מקום הבחינה, תידרשו לכבות את הטלפון הסלולרי, ולנעול את כל החפצים שלכם (למעט הדרכון) בתא שתקבלו עבורו מפתח. האחראי על המבחן ימסור לכם את דף ההנחיות של הבחינה, ואחרי שתסיימו לעיין בו יקרא לכם לצורכי זיהוי. הזיהוי מתבצע על-ידי דרכון, צילום של הפנים וטביעות יד. אחרי סיום התהליך יוביל אתכם האחראי לחדר הבקרה, ומשם יכניסו אתכם אל אחד המקומות הפנויים. כל נבחן מקבל מעין מחברת עם דפים קשיחים מנוילנים וטוש לצורכי טיוטה וחישובים. אם תסיימו את המקום בחוברת, תצביעו ותקבלו חוברת חדשה. כאשר סיימתם חלק שאחריו יש הפסקה, תוכלו לבקש מהאחראי להוציא אתכם מהחדר. אחרי שתפקידו אצלו את הדרכון, תוכלו ליהנות מהפסקה של עד 8 דקות. לאחר-מכן, אתם שבים אל חדר הבקרה, מזדהים שוב לפי הדרכון וטביעת-היד, ונכנסים להמשיך את הבחינה.
מתי מקבלים את הציונים?

בתום הבחינה מקבלים את הציון של כל אחד מהחלקים וגם את הציון הכולל.

יש הקלות בבחינת ה-GMAT?
בהחלט. ה-GMAC מאפשר לכל נבחן להגיש בקשה להקלות. אנו ממליצים לקרוא בעיון את ההוראות המפורטות כאן . השלבים שצריך לעשות הם:
א. להירשם כמשתמש באתר mba.com

ב. לבצע כל השלבים המפורטים:

1. לקרוא את המסמך המפרט את התהליך להגשת בקשה.
2. למלא טופס ויתור על סודיות מול גורמים רפואיים הקשורים להקלה המבוקשת (אופציונלי).
3. לחפש כאן את הקישור הרלוונטי להקלה המבוקשת, ולהשיג את המסמכים הרפואיים הנדרשים לכל אחד מהנ”ל: הפרעות קשב וריכוז, הפרעות למידה או הפרעות קוגנטיביות, הפרעות פיזיולוגיות, הפרעות פסיכולוגיות או הפרעות חושים (ראייה או שמיעה).
4. לשלוח את כל הטפסים אל: Standard Mail Pearson VUE Attention GMAT Disability Services PO Box 581907 Bloomington, MN 55458-1907 US A Express Mail / Courier Service Pearson VUE Attention: GMAT Disability Services 5601 Green Valley Drive, Ste. 220 Bloomington, MN 55437 USA Fax: +1 (952) 681-3681
5. לחכות לתשובה מה-GMAC.קבלת תשובה יכולה לקחת עד 3-4 שבועות, אבל לרוב הרבה פחות (6-8 ימי עסקים).

שימו לב: אל תירשמו לבחינה לפני שאתם מקבלים תשובה לגבי ההקלות.

 

  יואל גבע שאלות ותשובות GMAT    יואל גבע שאלות ותשובות GMAT     יואל גבע שאלות ותשובות GMAT

 

 

קבלה ל-MBA

 

מהן דרישות הקבלה ברוב המוסדות הישראליים?
נבחנים רבים נרתעים ממבחן ה-GMAT כיוון שהוא כולל נושאים רבים כמו החלק המילולי, מטלת כתיבה באנגלית וה- Integrated Reasoning – חלק חדש ומאתגר שנכנס לבחינה ב-2012. יש לזכור שרוב המוסדות האקדמיים בארץ, כולל האוניברסיטאות, דורשים רק את החלק הכמותי כתנאי קבלה לתואר MBA. הציונים על מטלת הכתיבה ועל חלק ה-IR ניתנים בנפרד ואינם משתקללים בציון הכללי של ה-GMAT. למעשה, רוב רובם של הנבחנים בארץ מדלגים על החלקים האחרים של הבחינה, ועושים רק את החלק הכמותי.
מהן דרישות הקבלה ברוב המוסדות הישראליים?
לאוניברסיטאות טובות בחו”ל יש להגיש את הציון על מכלול החלקים בבחינה. החלק הכמותי והמילולי משתקללים יחד לציון הכללי ב-GMAT. חלק החשיבה המשולבת (IR) ניתן כציון נפרד (בין 1-8), ורצוי לעבור בו סף מינימלי בציון 4. הציון על מטלת הכתיבה (AWA) נשלח במייל כשבועיים-שלושה אחרי מועד הבחינה, ורצוי לעבור בו סף מינימלי של 4.5. אין ציון סף מינימלי כדי להתקבל לאוניברסיטה טובה בחו”ל, והדבר תלוי בחוזק של האפליקיישן (מה הם קורות החיים של המועמד, המלצות, חיבורים וכיו”ב). כמובן שככל שציון ה-GMAT גבוה יותר טווח האפשרויות בחו”ל גדל. טווח הציונים של המתקבלים לעשר התוכניות הנחשבות בעולם הוא 660 – 760 .
איזה ציון צריך כדי להתקבל?
כמובן שהתשובה לשאלה קשורה לממוצע התואר הראשון שלכם, כמו גם למוסד הלימודים שבו אתם רוצים ללמוד. כל מוסד אקדמי מגדיר את ציון הסף המינימלי בחלק הכמותי של ה-GMAT ואת משקלו בקבלה לתואר. אם אתם מעוניינים לדעת את תנאי הקבלה של המוסדות שאתם מתעניינים בהם, אתם מוזמנים ליצור קשר ולקבל את המידע המעודכן והמקצועי ביותר. אם אתם מגישים אפליקיישן לחו”ל, הרי שלכל אוניברסיטה יש תנאי סף משלה, וציון ה-GMAT מהווה רק חלק מהגורמים הנשקלים בקבלה. במסגרת הקורס שלנו תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בחינם וללא התחייבות בכל הנוגע לתהליך הקבלה לחו”ל.
מה הסיכוי שלי לקבל ציון גבוה בחלק הכמותי של ה-GMAT?
מניסיוננו, בהחלט אפשר להגיע לציונים גבוהים. כמו כל דבר, הציון תלוי במכלול של גורמים, החל מיכולתם הבסיסית של התלמידים, כישורי הלמידה שלהם, זמן התרגול והמוטיבציה להצליח. תלמידים שמחויבים לתהליך הלמידה בקורס יכולים בהחלט להגיע לציון המקסימלי עבורם.
מה הסיכוי שלי לקבל ציון גבוה בחלק המילולי של ה-GMAT?
יש הסבורים כי הצלחה בחלק המילולי של ה-GMAT מחייבת ידיעת אנגלית ברמת שפת-אם. הקורס המילולי שפיתחנו מוכיח שבאמצעות לימוד של חשיבה נכונה, שיטות עבודה בדוקות ותרגול של שאלות מאתגרות, גם אנשים שאינם דוברי אנגלית יכולים להגיע לציונים גבוהים. החלק המילולי באנגלית אינו רק מבחן של שפה, אלא מבחן חשיבה ולוגיקה, ולכן רק הכנה נכונה יכולה להביא את התלמידים להצליח בו.

 

 

      יואל גבע שאלות ותשובות GMATיואל גבע שאלות ותשובות GMATיואל גבע שאלות ותשובות GMAT

 

התמודדות עם בחינת ה- GMAT 

 

מהם הנושאים בחלק הכמותי?
החלק הכמותי כולל 21 שאלות באלגברה ובעיות. הידע המתמטי הבסיסי הנדרש עבור המבחן הוא מתמטיקה של 3 יחידות (אין אינטגרלים, נגזרות, טריגונומטריה, וכיו”ב). בשונה מהפסיכומטרי, למבחן ה-GMAT דרוש ידע גם בסדרות, שברים עשרוניים, משוואות ריבועיות, משוואות ישר על מערכת צירים, סטטיסטיקה ונושאים קטנים אחרים.
מהם הנושאים בחלק המילולי?
החלק המילולי כולל 23 שאלות בנושאים reading comprehension (הבנת הנקרא) ו-critical reasoning (הסקה ביקורתית). בחלק של “הבנת הנקרא” המבחן בודק יכולת הבנה של טקסטים מורכבים. בחלק של “הסקה ביקורתית” המבחן בוחן את יכולת התלמיד לנתח טיעונים ולהעריך אותם בצורה ביקורתית
למה צריך לחזור על היסודות המתמטיים שלמדתי בתיכון?
לעתים קרובות נוטים הנבחנים לזלזל בלימוד נכון ומדורג של היסודות המתמטיים הנדרשים לבחינה. אנו מוצאים שאם תלמיד יודע חוק מתמטי מסוים בלי להבין אותו לעומק, הוא יתקשה מאוד לגשת אל השאלות בצורה מדויקת ונכונה. ללמוד חוקים כמו “תוכי” כל אחד יכול, אבל אם אין בבסיס הבנה מעמיקה, הידע לרוב לא יועיל.
איזה שאלות כדאי לתרגל לפני הבחינה?
אם תקישו GMAT questions בגוגל תקבלו מאגרים חינמיים עם אלפי שאלות ממכונים שונים מכל העולם. הבעיה היא שהאיכות של רוב השאלות החינמיות ברשת ירודה מאוד ועשויה לפגוע בנבחן העתידי. חשוב לזכור שהשאלות היחידות שיכולות להכין לבחינה באופן המדויק והנכון ביותר הן שאלות “אמת” שמפרסם ה-GMAC, הגוף שכותב את הבחינה. אנו מקפידים מאוד שהתלמידים שלנו יכירו את המבחן בעיקר דרך השאלות האלה. התלמידים שלנו פותרים קרוב ל-2,000 (!) שאלות אמתיות ומאתגרות במהלך הקורס.
מה המשמעות של מבחן אדפטיבי?
מבחן ה-GMAT הוא מבחן אדפטיבי ממוחשב. “אדפטיבי” פירושו מסתגל, כלומר, המחשב מנסה להסתגל לרמתו של הנבחן באמצעות סדרה של שאלות ברמה משתנה. האלגוריתם של המבחן בנוי כך שבחירת השאלה הבאה מתבססת על התשובה שענה הנבחן בשאלה הקודמת. לרוב, אם הנבחן עונה נכון על השאלה, המחשב מעלה במעט את רמת הקושי של השאלה הבאה, עד שהוא מצליח להתכוונן במדויק אל רמתו של הנבחן. חשוב לציין שתלמיד שלא יודע כיצד להתנהל במבחן אדפטיבי, עשוי לקבל ציון נמוך בהרבה מרמתו. בקורס אנו משקיעים זמן רב בניהול נכון של הזמן לאור האדפטיביות.
עשרת השאלות הראשונות הן באמת החשובות ביותר?
יש להיזהר ממיתוסים רבים בנוגע לאדפטיביות של המבחן, כמו למשל, שעשר השאלות הראשונות הן החשובות ביותר לציון. רוב המיתוסים הללו מופרכים ועשויים לגרום לתלמידים לקבל החלטות שגויות (כמו למשל, להשקיע זמן מוגזם בשאלות הראשונות). הגוף שכותב את הבחינה, ה-GMAC, כותב במפורש: “נכון שעשר השאלות הראשונות מספקות לאלגוריתם את ההערכה ההתחלתית, אבל זוהי רק הערכה התחלתית. ככל שהנבחן מתקדם עם השאלות, האלגוריתם מתקן את עצמו ומתעדכן על בסיס השאלות האחרות. הוספת זמן לעשר השאלות הראשונות יכולה לפגוע ביכולתו של הנבחן לסיים את הבחינה”. בקיצור, ישנם כמה עקרונות חשובים לניהול זמן, אך חשוב לקבל אותם מגורם מוסמך שחקר את הבחינה לעומק, ולא משמועות שרצות בכל מיני פורומים.
מה ההבדל בין החלק הכמותי ב-GMAT לחלק הכמותי בפסיכומטרי?
יש דברים במבחן ה-GMAT שמזכירים את המבחן הפסיכומטרי, אבל אי-אפשר להתכונן למבחן ה-GMAT באותה צורה. מעבר לדברים כמו השליטה באנגלית, המספרים המסובכים והחישובים המורכבים, יש שני הבדלים מהותיים נוספים: ראשית, הידע המתמטי הנדרש למבחן ה-GMAT רחב יותר. בנוסף לכל הבסיס המתמטי הנדרש לפסיכומטרי, הנבחנים צריכים לשלוט במשוואות ריבועיות, סדרות, משוואות ישר, ידע סטטיסטי וכיו”ב. שנית, הגישה המדויקת והנכונה לחלק גדול מהשאלות ב-GMAT שונה מהגישה לחלק גדול מהשאלות הפסיכומטריות. כך למשל, אם בבחינה הפסיכומטרית אפשר להשתמש בהצבת מספרים באופן נרחב, במבחן ה-GMAT השיטה הזאת מוגבלת למדי.
יש טריקים לבחינת ה-GMAT?
כדי להצליח ב-GMAT צריך ללמוד לחשוב, וכדי ללמוד להשקיע את המשאבים בחשיבה יש להימנע מחיפוש אחר טריקים והתחכמויות. לפעמים זה לא קל, והיינו רוצים לשלוף שפנים מהכובע. אבל המציאות היא שמדובר במבחן מאתגר, שמותח את גבולות החשיבה הכמותית והמילולית של הנבחנים למקסימום האפשרי עבורם. לכן, בקורס אנו מלמדים להימנע מחיפוש אחר טכניקות “טריקיות” ולהשקיע את הזמן בחשיבה נכונה ומדויקת על השאלות.

 

 יואל גבע שאלות ותשובות GMATgoal-03יואל גבע שאלות ותשובות GMAT