למה חשוב ללמוד אנגלית?

בבית הספר אהבתם בכלל מתמטיקה ומדעים. אנגלית? השתדלתם לשמור על ממוצע סביר אבל אף פעם לא התלהבתם יותר מידי. כשההורים ניסו להסביר לכם מה חשיבותם של לימודי אנגלית, או הציעו לשלוח אתכם לקורס אנגלית מדוברת, טענתם שאין מה לדאוג. את הבגרות צריך איכשהו לעבור, אבל בחיים האמיתיים אתם פשוט לא צריכים אנגלית, וגם לא חושבים שזה ישתנה אי פעם. סרטים? יש כתוביות. שירים? המנגינה היא זו שמעניינת אתכם, לא המילים. קריירה? באמת אמא, שכחת שאני מתכוון להיות גנן/כדורגלן/בעל מפעל לממתקים? למה אני צריך בשביל זה אנגלית?

הנה כמה סיבות למה חשוב ללמוד אנגלית, עבור כל אלה שטרם השתכנעו.

אנגלית היא השפה המדוברת ביותר בעולם

יש אמנם שפות עם מספר גבוה יותר של דוברים ילידים, כמו סינית, אבל אף שפה לא מתחרה באנגלית במספר האנשים שדוברים אותה כשפה שניה. אחד מכל בני אדם על פני כדור הארץ יכול לדבר אנגלית ברמה כזו או אחרת. בנוסף, אנגלית היא שפתם הראשונה של למעלה מ-400 מיליון בני אדם והיא שפה רשמית ב-53 מדינות שונות.

אנגלית היא שפת העסקים הבינלאומית

גם אם אתם מתכוונים לנהל מפעל ממתקים בישראל ולייצר את הממתקים בסין – תצטרכו לדעת אנגלית כדי לתקשר עם הסינים. גם אם אתם מתכננים לפתוח גן ילדים אנתרופוסופי פרטי ותרצו לקנות צעצועי עץ ייחודיים מסקנדינביה, תצטרכו לדעת אנגלית כדי לנהל את הרכישה. אנגלית היא שפתו של עולם העסקים, גם כשאף אחד מהמעורבים בעסקה אינו דובר אנגלית שפת אם. במספר גדל והולך של חברות בינלאומיות, כל התקשורת (או לפחות כל התקשורת הכתובה) מתנהלת באנגלית. זה נכון לגבי חברות ענק כמו איירבוס ונוקיה, וזה נכון גם לגבי סטרטאפים ישראלים זעירים. בהתאם לכך, יותר ויותר מקומות עבודה מחפשות עובדים עם אנגלית מדוברת ברמה גבוהה – או מממנות לימודי אנגלית לעובדים הקיימים.

אנגלית היא שפת המדע

אהבתם פיזיקה בתיכון? נפלא. אם אתם חושבים לעשות משהו עם האהבה הזו, מוטב שתקדישו זמן לשיפור האנגלית שלכם. מדענים בכל העולם נדרשים להפגין שליטה באנגלית כדי לקרוא את הספרות המדעית העדכנית, לפרסם את הממצאים שלהם, ולזכות בהכרה בינלאומית.

אנגלית היא שפת האינטרנט

האינטרנט הומצא בארצות הברית, וכך אנגלית הייתה השפה השלטת בו ממש מהרגע הראשון. שמונים אחוז מהמידע המאוחסן אלקטרונית בעולם הוא באנגלית. רוב מנועי החיפוש הם באנגלית. האתרים המבוקרים ביותר הם אתרים באנגלית. כשאתם מחפשים מידע על נושא מסויים – מתרופות סבתא לצינון ועד המלצות לעיצוב הבית – תגלו תמיד שחיפוש באנגלית יעמיד לרשותכם הרבה יותר מידע. ומי שנהנה מהיכולת ליצור קשרים בינלאומיים בזכות האינטרנט, צריך כמובן לדעת אנגלית כדי לנצל את האפשרות הזאת. אם אתם לא יכולים לדמיין את החיים שלכם בלי האינטרנט, בקיצור, זכרו ששפתו של האינטרנט היא אנגלית.