מה כדאי לשאול לפני קורס אנגלית מדוברת?

 

כשאנחנו בוחרים להירשם לקורס אנגלית עומדות בפנינו מלא אפשרויות, אנחנו צריכים לבחור בין כמה חברות שונות שמציעות מלא קורסים שונים שדומים במטרה שלהם אבל שונים לחלוטין באופי שלהם ובמה שכוללים. אז איך נדע מה עלינו לבחור? הנה כמה שאלות שעלינו לשאול כדי לדעת האם הקורס הספציפי הזה מתאים לנו או לא:

כמה אנגלית מדוברת יש בקורס?

בשביל לדעת אנגלית מדוברת ולהסתדר בעולם הגדול אנחנו צריכים לתרגל דיבור בעל פה. אם נרצה לבחור קורס שבאמת יעשה אצלנו שיפור ,יחזק את הביטחון העצמי שלנו וישפר לנו את אוצר המילים, נהיה חייבים לוודא שהדיבור הוא חלק דומיננטי בתרגול הקורס. כמובן שכל שיעורי האנגלית מורכבים מקטעי קריאה, הבנת הנשמע וכתיבה אבל תרגול הדיבור הוא החשוב ביותר באנגלית מדוברת.

מי המורים בקורס?

פרט לא פחות חשוב בקורס הוא מי המורה שלך. מורה שיודע לדבר אנגלית בשפת אם זה לא מספיק. כדי שהמורה יהיה באמת תותח, כזה שתזכור לטובה מהקורס ותרגיש שלקח חלק משמעותי בתהליך שעברת, הוא צריך לדעת לקרוא אותך. להבחין בנקודות החולשה שלך, לדרבן אותך ולדחוף אותך קדימה להשגת המטרה שלך. הרבה משיפור האנגלית שלך מתחיל משיפור הביטחון העצמי שלך, ולמנטור שלך יש חלק גדול ביצירת אוירה תומכת שתיתן לך בטחון לעמוד ולדבר בה מול כל הכיתה.

האם הרמה מתאימה לי?

חשוב לוודא שטרם ההרשמה לקורס אתה עובר מבחן רמה הקובע האם הקורס מתאים לך ולאיזו רמה אתה משתייך. לרוב קורסי האנגלית קיימות רמות שונות הנקבעות על פי רמת קושי או אופי הקורס כמו אנגלית עסקית, אנגלית לאקדמיה, אנגלית מדוברת ליום יום וכדומה.

מה הנגישות למוסד הלימודים?

לא נשכח לשאול מה הם דרכי ההגעה למוסד הלימודים שבחרנו: האם יש חניון לרכב פרטי או חניה זמינה באזור, אילו קווי אוטובוס מגיעים אליו ועד כמה קרובה הרכבת. אלו פרטים חשובים שישפיעו על רמת ההתמדה שלנו בקורס לאורך זמן.

מה כדאי לשאול לפני קורס אנגלית מדוברת?