חולמים ללמוד רפואה? מבקשים להגשים את חלומה של אמא? זה הזמן להכיר את הדרישות לקראת לימודי רפואה באקדמיה. אין ספק כי תחום הרפואה הוא תחום לימודים יוקרתי מאוד ולכן גם הדרישות גבוהות מאוד. חשוב לזכור כי רבים מבקשים ללמוד רפואה אך המקומות מוגבלים ועל כן הסינון הוא בהתאם. הציון הממוצע ללימודי רפואה (נכון לשנת תשע”א) הוא 742 נקודות אך לא רק הפסיכומטרי הוא מדד הקבלה אלא יבוצעו במקביל ראיונות אישיים ואישיותיים בהתאם למוסד בו אתם מבקשים ללמוד. בכל שנה שחולפת רק כ- 400 סטודנטים מתקבלים ללימודי רפואה כך שאם גם אתם רוצים להצליח ולתפוס את אחד מ- 400 המקומות, זה הזמן ללמוד למבחן הפסיכומטרי. 

כיצד להצליח בבחינה

כדי להצליח ולהשיג את הציון המתבקש ללימודי רפואה יש ללמוד ולעבור מבחן פסיכומטרי בציון מינימאלי של 742 נקודות. אחד הפרמטרים שמבטיחים הצלחה בבחינה הוא לימודים אינטנסיביים לקראת הבחינה, בין אם אתם נעזרים בקורס ובין אם החלטתם ללמוד ללא קורס, חשוב לחזור ולתרגל שוב ושוב ושוב ולשלוט בכל הטכניקות שמקצרות זמנים. שימו לב כי אין זה מספיק לדעת לפתור את התרגילים, עליכם להכיר את השיטות לפתור אותם מהר ככל האפשר. אם אתם רוצים לרכוש מיומנויות למידה, כדאי שתשתלבו בקורס ללימודי פסיכומטרי, שם יאפשרו לכם ללמוד כיצד נכון לפתור את סך השאלות. 

מדוע ציון הפסיכומטרי כל כך חשוב?

העניין בלימודים הוא היצע וביקוש. ככל שהביקוש גדול יותר, כך גם הציון שיידרש יהיה גבוה יותר ולהיפך. רק 4 מוסדות בארץ מאפשרים לימודי רפואה אשר נפרשים על פני 6 שנות לימוד ושנת סטאג’. בין מקומות הלימוד יש את אוניברסיטת ת”א, טכניון חיפה, אוניברסיטת בן גוריון בנגב, והאוניברסיטה העברית בירושלים. רבים מהסטודנטים אשר מבקשים להתקבל לאחד המוסדות, ניגשים לבחינה הפסיכומטרית אך לא לפני שהם למדו את הנדרש ותרגלו שוב ושוב. מי שאינו מצליח להוציא את הציון המתבקש על ידי האוניברסיטאות השונות, ובכל זאת רוצה להשלים לימודי רפואה, ממשיך את הדרך באחת מהמדינות בחו”ל. 

היכן כדאי ללמוד לקראת הבחינה

שימו לב כי ישנם קורסים אך הקורס לבדו אינו מספיק משום שעליכם לתרגל את האמור ככל האפשר ובכל הזדמנות. לא מעט מאלו שבחרו להשקיע בקורס, מקדישים את כל זמנם רק בלימודים למשך חודשיים שלושה וזאת כדי להפיק את הציון המקסימאלי שהם יכולים ויש גם מי שבוחר לבצע את הבחינה שוב כדי לשפר את הציון.