והנה מגיע מועד הבחינה ואתם כבר מתחילים להיות לחוצים ולהתרגש. האמת? בצדק. ולכן, החלטנו להעניק לכם מספר טיפים לבחינה הפסיכומטרית וכאלו שדווקא יפתיעו אתכם.
  • טיפ 1 – הבחינה הפסיכומטרית היא לא מבחן קליל של 30 דקות. מדובר בבחינה ארוכה במשך הזמן לצד מתישה מאוד. חודשים רבים של לימודים מתנקזים לרגע המכונן הזה ולכן חשוב להיות ערוכים מראש. הביאו לעצמכם שתייה, מומלץ מים וגם חטיף או פרי. לעיתים בוסט האנרגיה שתקבלו יעזור לכם להמשיך בבחינה ולהגיע לציון פסיכומטרי טוב יותר.
  • טיפ 2 – מגיעים מוקדם. לא מעט מאיתנו הם טיפוסים מאחרים כרוניים או סתם חסרי מזל שדווקא ברגע החשוב כלום לא מסתדר ומאחרים. אתם לא רוצים להגיע למצב הזה במסגרת בחינה פסיכומטרית בשום פנים. הגיעו מוקדם יותר, תהנו מהשקט, תבחרו לכם מקום ישיבה נעים וכזה שעוזר לכם ובגדול כנסו לבחינה ברגל ימין ועם הרגשה טובה.
  • טיפ 3 – אחד הדברים החשובים הוא לנהל את הזמן שלכם וכאן אנחנו נמליץ לכם על שיטת פעולה קטנה שעלולה להציל לכם את הבחינה ולשפר עבורכם ציון פסיכומטרי. נניח והגעתם לשאלה שהיא קשה, תהא אשר תהא הסיבה לכך. אל תתעכבו על השאלה, דלגו עליה וחזרו אליה בסיום במידה ונותר לכם זמן. בשלב הבחינה אתם כבר אמורים להיות מנוסים ולדעת שלא תמיד מספיקים להשיב לכל השאלות ולכן עיכוב על שאלה אחת יכול לגרור עימו מצבים לא נעימים.
  • טיפ 4 – שימוש בתרופות או תוספים כאלו ואחרים. אנשים רבים בוחרים ליטול תרופה או תוסף כזה או אחר ביום בחינה פסיכומטרית. הסיבה לכך לרוב היא מחשבה שאולי זה ישפר את היכולת שלהם בזמן הבחינה. אנו מבקשים מכם בכל תוקף! אל תתנסו בכך דווקא ביום הבחינה. אם החלטתם לקחת משהו, ודאו שאתם רגילים אליו ושלא תרגישו תופעת לוואי דווקא בזמן הבחינה.
לסיכום, בחינה פסיכומטרית היא אבן דרך אותה חשוב לעבור על הצד הטוב ביותר. מעבר לכל הלמידה ובתקווה שבחרתם לקחת קורס שיעניק לכם את ארגז הכלים הנדרש ויעזור לכם למקסם את הציון שלכם, חשוב לזכור שעליכם להיות מאוד ערניים, חדים וחדורי מטרה. לא פעם, בחר סטודנט תחום לימודים אחר בשל אי הגעה לדרישות הסף לקבלה ולבסוף מצא את עצמו מחליף תחום לימודים או מסיים את הלימודים אך לא מעוניין לעסוק בתחום בו למד. כל זה ניתן למנוע על ידי הגעה לציון הנדרש. בהצלחה!