הגיע הרגע שאתם  מתחילים להתכונן לקראת הלמידה למבחן הפסיכומטרי, וכעת עומדת בפניכם ההתלבטות האם ללמוד לבד או האם ללמוד יחד עם עוד אנשים בקורס הכנה לפסיכומטרי. 

אז מה כדאי? מה היתרונות של כל אחת מהאופציות? המאמר שלפניכם יעזור לכם להחליט. 

לפני שתבחרו איך ללמוד, הכי חשוב להיות רגועים

למידה למבחן פסיכומטרי יכולה להיות קשוחה מאוד ובעיקר – מלחיצה. 

הרצון לעבור את הפסיכומטרי בפעם הראשונה ללא הצורך במועד נוסף עם ציון שמספיק לכם על מנת להתקבל למסלול הלימודים האקדמאי שאתם רוצים, יכול להלחיץ מאוד ולא משנה באיזו אפשרות תבחרו, אם תהיו לחוצים מדי הלחץ יעשה לכם רע, אז הדבר הכי חשוב להתחיל איתו הוא להירגע. 

יתרונות של קורס הכנה לפסיכומטרי 

היתרונות של קורס פסיכומטרי ברורים, מדובר במסגרת לימוד המחייבת אתכם להגיע לשיעורים, לשבת וללמוד.

כך, אין מצב שתתחילו למרוח את הזמן ולהגיע לרגע האחרון בלחץ.

כמובן שגם העובדה שמדובר בקבוצות עם אנשים נוספים נותנת יתרון נוסף, יש לכם עם מי לפרוק, עם מי לדבר ועם מי לשבת בזמנכם הפנוי וללמוד את החומר. 

בנוסף, המורים שמעבירים את קורסי ההכנה לפסיכומטרי הם מורים מקצועיים, בעלי ניסיון רב בתחום והם אלו שיכולים להכין אותכם בצורה הטובה ביותר למבחן, להגיד לכם על מה להתמקד בהתאם לרמה שלכם ובהתאם לציון הדרוש וכמובן להעלות לכם את המוטיבציה ללמוד. 

יחד עם זאת, לא יכולים להיות יתרונות ללא חסרונות, החסרון היחיד כאן הוא שקורס הכנה לפסיכומטרי כמובן עולה כסף, וכאן תשאלו את עצמכם האם יש לכם את היכולת והאם זה משהו שאתם מעדיפים להשקיע בו כסף על מנת שיהיה לכם ראש שקט וסיכוי גבוה יותר לקבל תוצאות טובות.

יתרונות של למידה עצמית 

גם ללמידה עצמית יש יתרונות ויש חסרונות. היתרון הברור כאן הוא שאין לכם צורך להשקיע כסף בקורס כלשהו, ואתם גמישים ללמוד מתי שבא לכם ואיך שבא לכם. 

יחד עם זאת מדובר בבחירה מאוד אמיצה כיוון שהיא דורשת כושר רצון גבוה, משמעת עצמית ויכולת למידה באופן עצמאי.  בנוסף, אם תלמדו ללא מישהו מקצועי שמכוון, אתם עלולים לעשות טעויות שוב ושוב ולא יהיה מי שיתקן אותכם ויכוון אותכם לדרך הנכונה לפתירת השאלות בה אתם נופלים. 

למי שבכל מקרה מחליט ללמוד לבד, יש מכוון ספרים וקורסים מוקלטים שיכולים לעזור ולהכווין. 

לסיכום, ישנם יתרונות וחסרונות לשתי השיטות, הבחירה היא כמובן אינדיבידואלית, תצטרכו לשאול את עצמכם שאלות כמו: האם אתם טיפוסים שיודעים לארגן את הזמן שלכם נכון? האם יש לכם משמעת עצמית? האם אתם רגועים לפני בחינות? אם עניתם על כל השאלות כן, אתם לגמרי יכולים ללמוד לבדכם, במידה ועניתם על אחת מהתשובות לא, אנחנו ממליצים לא לקחת סיכונים ולשקול הרשמה לקורס .