הבחינה הפסיכומטרית היא אולי הבחינה המלחיצה ביותר שעוברים הסטודנטים במהלך חייהם ולו בשל העובדה שבחינה זו מכריעה מה יכול הסטודנט ללמוד ומה לא. על מנת להצליח בבחינה ידרשו רבים לעבור אותה פעם ועוד פעם ואחדים יסתפקו בבחינה אחת בלבד בהתאמה לציון ולפקולטה בה הם מבקשים להשתלב. ההצלחה תלויה רבות בתרגולים ובלמידה הרצינית לקראת הבחינה תוך הבנה כי ככל ותתרגלו יותר כך מפלס הלחץ ירד וההצלחה תהיה מובטחת. הלימודים יכולים בהחלט להיות באופן עצמאי ומאידך יכולים הלימודים להתבצע במסגרת מוגדרת מקצועית ומובילה בישראל. ככל ותתרגלו פחות, כך לא תלמדו לעמוד בזמנים כראוי כך שגם אם אתם יודעים את החומר ושולטים בו, יש צורך ללמוד להתנהל נכונה בזמנים. 

כיצד להוריד לחץ לקראת הבחינה

אם גם אתם עומדים לפני בחינה פסיכומטרית ואם גם אתם שואלים עצמכם כיצד נכון להוריד לחץ במהלך הבחינה קבלו המלצה חמה מאיתנו. בצעו סימולציה לפסיכומטרי שוב ושוב. סימולציה לפסיכומטרי למעשה מדמה לכם את הבחינה כפי שהיא תתבצע בזמן אמת כך שאתם מכינים עצמכם לשעת השין. היה ולא תערכו סימולציה, הרי שאתם יכולים להגיע לבחינה ולהיכנס ללחץ עצם הבחינה ללא כל קשר ליכולתכם וההיפך, ככל ועברתם סימולציות במהלך האימונים לקראת הבחינה, כך תגיעו לזמן האמת אל הבחינה ותגלו כי כבר הייתם בסיטואציה הזו קודם לכן ועל כן הלחץ לא ישפיע עליכם באון משמעותי. 

היכן מתרגלים ומתנסים בסימולציה

פסיכומטרי הוא פקטור חשוב לקראת הלימודים והוא לא בוחן רק ידע אלא גם התמודדות עם לחץ, ניהול נכון של לוחות זמנים ויכולת תרגול חוזר ונשנה. למעשה תלמידים שמצליחים להוציא ציון גבוה בבחינה, הם תלמידים אשר הבינו את החומר, תרגלו את הנדרש ולמדו לעבוד עם לוחות זמנים דוחקים שעלולים להלחיץ. כדי לתרגל כמה שיותר נכון לרכוש ספרים מתאימים ולהיכנס לאתרי אינטרנט וכמובן ללמוד במסגרת שמאפשרת תרגול וגישה לסימולטורים. ישנם מסגרות רבות שמאפשרות לכם ליהנות מסימולציה חינמית, אך כדי לתרגל היטב, תתבקשו לבצע יותר מסימולציה אחת ועל כן תזדקקו לאישור ביצוע סימולציות רבות ומגוונות.

לסיכום – על מנת להצליח בבחינה הפסיכומטרית חשוב לתרגל שוב ושוב ושוב וכמובן לערוך סימולציות רבות ככל האפשר. הסימולציות מדמות לכם את הבחינה כפי שתתבצע בזמן אמת ותכין אתכם לקראת הבאות ובכך תוריד עבורכם את מפלס הלחץ האופייני כל כך במסגרת הבחינה וקורה כמעט לכל נבחן בטח ובטח בבחינתו הראשונה.