בישראל מונהגת שיטת הבגרויות שנים רבות. עבור כל ילד או ילדה הנולדים בישראל או גדלים ומתחנכים בישראל, דיי נקבעת תוכנית הלימודים ההתחלתית. אותה תוכנית מורכבת מלימודים (לאחר תקופת הגן) בבית ספר יסודי, חטיבה ותיכון. המטרה היא שכל אחד ואחת ילמדו 12 שנות לימוד ויעברו את מבחני הבגרות. אין ספק כי זהו לא המסלול של כולם והוא גם לא מתאים לכולם אך על מנת לקבל נקודת פתיחה יחסית טובה, חשוב מאוד להשלים את כל הבגרויות ולהיות זכאים לתעודת בגרות מלאה. בשורות הבאות נתרכז בבגרות במתמטיקה, מקצוע בו יש חובת היבחנות.

בגרות במתמטיקה

מקצוע המתמטיקה הוא מקצוע בעל חובת היבחנות על מנת לקבל בגרות. כל אחד או אחת המעוניין לקבל תעודת בגרות, חייב להיבחן במקצוע המתמטיקה. ישנם מספר היקפי בחינה במתמטיקה בהתאם למספר יחידות לימוד; יש 3 יחידות, 4 יחידות ו- 5 יחידות. באופן כללי, היקף ההיבחנות הבסיסית במבחן בגרות במתמטיקה הוא 3 יחידות לימוד וזה מזכה בתעודת בגרות. בהתאם לכמות היחידות, יש בונוסים על פי הטבלה הבאה:

  • 3 יחידות לימוד = 0 נקודות בונוס
  • 4 יחידות לימוד = 12.5 או 15 נקודות בונוס
  • 5 יחידות לימוד = 25 ,30 או 35 נקודות בונוס

(ולמיותר לציין כי זה תלוי מוסד אקדמי)

כאמור, ניתן להיבחן בהיקף ההיבחנות הבסיסי שהוא 3 יחידות לימוד אך הרחבת הלימודים והיבחנות ב-4 או 5 יחידות לימוד, היא דרך נהדרת לשפר את הממוצע של הבגרות ולעמוד בתנאי קבלה אקדמיים. כמו כן, חשוב לציין כי יש חוגי לימוד שונים בהם יש דרישה מינימלית של 4 או 5 יחידות לימוד.

שיפור מתמטיקה

הודות לעובדה כי בגרות במתמטיקה היא מנדטורית, חשוב מאוד לכל אחד שרוצה להתקבל ללימודים גבוהים (ולא רק) לעבור אותה על הצד הטוב ביותר. כמו כן, כאמור ישנם תחומי לימוד בהם קיימת דרישה לכמות יחידות לימוד מינימליות ולציון מינימלי (בהתאם לחוג הלימודים, מוסד הלימודים ועוד) ולכן במידה ואין לכם בגרות במתמטיקה או ציון מספיק במתמטיקה, חשוב מאוד כי תקחו קורס, תעבור את הבחינה או תשפרו את הציון הקיים שלכם ובהכרח את הממוצע הכללי.

לסיכום, מקצוע המתמטיקה הוא מקצוע ליבה וחייב אותו עבור קבלת זכאות לתעודת בגרות. לכל מי שלא עבר את הבגרות או כלל לא עשה במסגרת התיכון, קיימת האפשרות לשפר את הציון ולהתקבל לכל מוסד אקדמי בו חפצה נפשו.