לימוד אנגלית בטלפון

אם אתם בוגרי מערכת החינוך הישראלית וניסיתם לעבור לפחות את הבגרויות בכבוד, כנראה שיכולות הבנת הנקרא והבנת הנשמע שלכם באנגלית לא כל כך רעות. הדיבור, לעומת זאת, הוא עניין אחר לגמרי. תכנית הלימודים בישראל לא מדגישה מספיק את תרגול הדיבור באנגלית, וכך בוגרים רבים מוצאים עצמם מגמגמים או נתקפים בפאניקה כשהם נדרשים לדבר באנגלית, על אף שדווקא שהם דווקא מבינים טוב למדי מה אומר הצד השני בשיחה.

אחת הדרכים הטובות ביותר לשפר את הדיבור באנגלית היא לימוד אנגלית בטלפון. בשיחות טלפון ניתן לתרגל דיבור באנגלית בסיטואציה טבעית, שאליה תידרשו מן הסתם לא פעם במהלך הקריירה שלכם. בשל יתרונות השיטה, אימץ אותה בית הספר של יואל גבע עבור קורסים של אנגלית מדוברת.

מה כוללת למידת אנגלית דרך הטלפון?

שיעור פרטי טלפוני עם מנטור דובר אנגלית

שיטת הלימודים של יואל גבע מתבססת על מנטורים דוברי אנגלית שפת אם. המנטור הקבוע שלכם   ייצור אתכם קשר טלפוני פעם בשבוע לשיחה בת שעה. בשיחה זו תוכלו ללבן את כל הנושאים הקשים לכם באנגלית, ולא פחות חשוב מכך – פשוט תדברו אנגלית! מהצד השני יהיה דובר משכיל שאנגלית היא שפת אימון ושתוכלו ללמוד לא רק מאוצר המילים שלו אלא גם מההגייה והמבטא שבהם הוא ישתמש.

שיחות עם מנטור שלא פגשתם

בנוסף לשיחות הקבועות עם המנטור אותו תפגשו גם בשיעורים הקבוצתיים, ייצור אתכם קשר מפעם לפעם גם מנטור אחר, שאותו לא פגשתם אישית. למה זה חשוב? כי יש הבדל ברמת הביטחון והנוחות שלנו בשיח עם אנשים שאנחנו כבר מכירים בהשוואה לשיח עם אנשים שמעולם לא פגשנו. מאחר שברוב הסיטואציות העסקיות תידרשו לשוחח באנגלית עם אדם שמעולם לא פגשתם, יש חשיבות גם לשיחות הטלפוניות הללו.

שיחות עם מתרגל מחו”ל

המנטורים אמנם דוברי אנגלית שפת אם אבל הם נמצאים בישראל ויודעים עברית. גם אם תהיו נחושים להיצמד לאנגלית, עדיין יש אלמנט של ‘שמיכת ביטחון’ בכך שאתם יודעים הצד השני מכיר את התרבות ואת השפה שלכם. כדי לעזור לכם לצבור ניסיון עם אנשים שבאמת אינם יודעים עברית כלל, יואל גבע מסדר עבורכם שיחות טלפון עם מתרגל בחו”ל. כל שיחה היא בת חצי שעה ויכולה להתנהל על כל נושא שתבחרו. ההמלצה היא לקיים לפחות 2 שיחות כאלה בשבוע, אבל הכל תלוי בזמינות שלכם. אין הגבלה על מספר השיחות עם המתרגל. יש מי שמשוחחים איתו פעמיים בשבוע, ויש מי שמשוחחים איתו פעמיים ביום…

כל עוד אתם חיים בישראל, סביר להניח שרוב ההזדמנויות שלכם לדבר אנגלית יהיו דרך הטלפון. אולי תצטרכו לספק מענה ראשוני ללקוחות, לסייע בתיאומי ביקורים, או להציג הצעה ראשונית למשקיעים. יהיו אשר יהיו דרישות התפקיד שלכם, תגלו מהר מאד שיש לכם רמת אנגלית מדוברת טובה ושטף דיבור משופר אם כבר תרגלתם בעבר בהרחבה שיחות טלפון באנגלית.