לדבר אנגלית עם ביטחון

אנו חיים בעולם בו לימוד אנגלית מדוברת הוא חיוני ואף הכרחי להצלחה כמעט בכל תחומי הלימודים והתעסוקה. בעשורים האחרונים הפכה השפה האנגלית לכלי חשוב במטרה להשיג יעדים. בעבודה, בעסקים, באוניברסיטה או בטיול לחו"ל, היכולת לנהל שיחה באנגלית שוטפת הפכה לצורך מרכזי.

מחקרים מראים כי קיים פער גדול בין רמת האנגלית הנרכשת במוסדות הלימוד לבין רמת הדיבור. גם אנשים אשר נבחנו בהצלחה בחמש יחידות באנגלית ואף למדו את השפה לעומקה במוסדות אקדמיים, סובלים מביטחון עצמי נמוך בכל הקשור לדיבור באנגלית. מעבר לכך, נמצא כי שיפור אוצר המלים באנגלית ויכולת הניסוח באנגלית משפיעים באופן ישיר על רמת הביטחון העצמי ועל היכולת לדבר אנגלית באופן חופשי. יכולת זו אינה נופלת בחשיבותה מכל מסלול לימודים מקצועי, ומכל תואר אקדמי.

אז איך בונים ביטחון באנגלית?

יש אנשים שחושבים שהדרך היחידה ללמוד אנגלית היא פשוט להיות בחו"ל ולחיות את השפה. זאת כמובן טעות. חשיפה מקסימלית לאנגלית היא מצוינת, אך אם עושים אותה בצורה מובנית היא מאפשרת שיפור גדול יותר אפילו משהות בארץ דוברת אנגלית.

מה הכוונה בחשיפה מובנית?

אוצר מילים ודקדוק – ישנן אבני יסוד באנגלית, ולמעשה בכל שפה, שחייבים לרכוש. אחד, זה המילים כמובן. והשני, זה הדקדוק, כלומר, האופן שבו המילים צריכות להסתדר במשפט. שיפור שפה מתחיל קודם כל ברכישת אבני היסוד. לגבי המילים, חשוב להקפיד ללמוד את המילים שמותאמות לרמה שלנו, כדי לא להישמע מצחיקים, וגם, מילים שקשורות ומאפיינות את עולם התוכן שאנחנו מדברים עליו. לגבי דקדוק, לא מדובר על דקדוק של בית-ספר, אלא דקדוק שמטרתו למנוע טעויות מביכות, וגם, לעשות סדר בכל החוקים הרבים של השפה.

כדאי לדעת:

The amount of words in English is huge.

הוא משפט שגוי משום שמילים הן שמות עצם ספירים, ולכן, הצורה הנכונה של המשפט היא:

The number of words in English is huge.

כיצד הקורס שלנו עוזר לבניית הבטחון העצמי?

לימוד בקבוצות קטנות – עם דגש על חוויה אישית בסביבה אינטימית ותומכת המעודדת שיחה באנגלית בין היושבים בכיתה

שיחות אימון עם מנטור – על מנת לבדוק את התקדמות התלמיד ולחזק אותו באופן עקבי.

שיחות אימון עם מתרגל מחו"ל – על מנת לאמן את התלמיד בשיחה באנגלית עם אדם אשר אינו דובר עברית.

שיפור אוצר מילים באנגלית – באמצעות מערכת טכנולוגית מתקדמת אליה ניתן להתחבר בכל זמן ומכל מקום גם מהמחשב הביתי וגם מהטלפון הסלולרי.

לימוד ושיפור הדקדוק – הדגש הוא ללמוד את אבני היסוד של השפה במטרה למנוע טעויות מביכות.

תוכן רלוונטי לצרכים האישיים של כל תלמיד – על מנת ללמוד לדבר אנגלית בתחומים בהם ייתקל כל תלמיד ותלמיד בחיי היומיום שלו.