כתיבת קורות חיים באנגלית

 

קורות חיים הם כלי חשוב בקריירה של כל אחד ואחד, ובאמצעותו אנו משווקים את עצמנו, את היכולות שלנו, את הכישורים ואת הניסיון שלנו. עם התבססותה של השפה האנגלית כשפה בינלאומית מובילה, עלתה החשיבות של כתיבה איכותית של קורות החיים באנגלית. השינויים בשוק העבודה מחייבים שליטה מספקת באנגלית והמבחן הראשון לשליטה זו הוא היכולת לכתוב את קורות החיים באנגלית.


באמצעות שיטת המנטורינג החדשנית של יואל גבע תרכשו עקרונות חשובים שילמדו אתכם איך לכתוב קורות חיים באנגלית כך שאלו יהיו מעודכנים לצרכי השוק שאליו אתם פונים ומותאמים אליכם באופן אישי. המנטור יברר עמכם את הצרכים שלכם ויקנה לכם את היכולת לכתוב קורות חיים באנגלית אשר ייצרו עבורכם יתרון משמעותי בשוק העבודה.

 

מידע שחשוב להכניס לקורות החיים

 

פרטים אישיים: שם מלא, טלפון, כתובת, דוא"ל, תאריך לידה (לא חובה). אין צורך להכניס פרטים אישיים שאינם רלוונטיים למשרה כמו מספר תעודת זהות או מצב משפחתי.

ניסיון תעסוקתי: כאן צריך לסדר באופן כרונולוגי את מקומות העבודה שעבדתם בהם (אין צורך להזכיר את זה שמלצרתם בגיל עשרים ושתיים), ולהדגיש את תחומי האחריות שלכם. רצוי להכניס כמה שיותר נתונים ועובדות, וכמה שפחות מילים שמפארות את עצמכם. השפה צריכה להיות עובדתית ולכלול כמה שיותר נתונים.
למשל: Provided support to the development team in the United States , או, responsible for increasing the revenue of my department in 5% annually.

השכלה: בחלק זה ציינו את ההשכלה האקדמית שלכם, כולל שם המוסד האקדמי ושם התואר באנגלית (B.A, M.A, M.S., B.S. M.B.A.).
אם יש הכשרות נוספות שרלוונטיות למשרה, ציינו אותן.

מיומנויות: בחלק זה תוכלו להכניס מיומנויות נוספות שעשויות להיות רלוונטיות למשרה כמו יישומי מחשב, שפות, וכיו"ב.

אופציונלי: שירות צבאי, התנדבות, כנסים, המלצות, תחביבים ותחומי עניין

 

טיפים לכתיבת קורות חיים: 


הגדירו את המטרה שלכם, את קהל היעד שלכם ואת המידע שברצונכם לכלול:

מטרה: אם המטרה שלכם היא להתקבל למשרה מסוימת, חשוב שקורות החיים שלכם ישקפו את הכשירות שלכם לקבל את אותה המשרה. חוסר ניסיון הוא גורם שיכול להזיק, אך גם ניסיון רב מדי יכול לפעמים להיראות מוזר.

קהל היעד: מול מי אתם מתראיינים? מה אתם יודעים עליו או עליה? מה התפקיד שלו בחברה? את מי הוא מנהל ומי נמצא מעליו? נסו לבצע בדיקה מול מי אתם עומדים להתראיין, ונסו להתאים את קורות החיים שלכם לקהל היעד.

סוג מידע: ברור שיש לציין את הניסיון התעסוקתי ואת ההשכלה. אבל יש דברים שעשויים להיות לא רלבנטיים לחברות בינלאומיות. ישראלים רבים מציינים את התחביבים שלהם, את השירות הצבאי שלהם, ואפילו את בית הספר שבו למדו. אך לעיתים קרובות המידע הזה מיותר. קחו בחשבון שהזמן הממוצע שבו קוראים את קורות החיים שלכם הוא פחות מעשר שניות, ולכן מידע מיותר עשוי להיות בעוכריכם.

 למדו לכתוב בשפה תקנית:

על מנת לכתוב בצורה איכותית קורות חיים באנגלית חשוב להשתמש בשפה תקנית ככל הניתן, באוצר המלים הרלוונטי לשוק העבודה אליו אתם פונים, ופעמים רבות יש להתאים את אופייה של כתיבת קורות החיים לאזורים גאוגרפיים שונים. כך למשל, כתיבת קורות חיים המיועדים לחברה בריטית שונה מזו של קורות חיים המיועדים לחברה אמריקאית.

בצעו מחקר על החברה שבה אתם עתידים להתראיין, ועל התפקיד שאליו אתם מתראיינים:

כדי לכתוב את קורות החיים שלכם בצורה טובה, עליכם להבין מה החברה עושה ואיך אתם מתאימים אליה. אנשים רבים נמשכים לשמות גדולים כמו גוגל או פייסבוק, אבל קורות החיים שלהם לא תואמים את המשרה הספציפית שמחפשים.

תכתבו קצר, מדויק, מאורגן ולעניין:

אין צורך במשפטים ארוכים ומסובכים. ארגנו את קורות החיים כך שכל החלק החשוב יהיה בשליש העליון של קורות החיים (עד שם ממילא המעסיקים יקראו את קורות החיים שלכם). השתמשו במילים פעילות, responsible for.., led a team of…, directed B2B

הגהה

אם אתם לא יודעים את קורות החיים שלכם בעל-פה, סימן שלא עשיתם עליהם מספיק הגהות. רצוי לוודא שאין טעויות באנגלית, לא רק שגיאות כתיב, אלא גם דקדוק וניסוח. ואם אתם לא בטוחים במשהו, תנו למישהו מקצועי לעבור על קורות החיים שלכם ולתקן טעויות.

יש גם כמה דברים שממש לא כדאי לעשות

  • אל תשקרו
  • אל תשתמשו בכתובת מייל "חמודה" (eligator666@gmail.com)
  • אל תציינו מה השכר הנוכחי שלכם ומהן ציפיות השכר שלכם (תשאירו קצת מהכיף לראיון עבודה ומה שיבוא אחריו כשתתקבלו)

 

הידעת אנגלית מדוברת יואל גבע

הידעת ?

ראשי התיבות CV מגיע מהביטוי הלטיני Curriculum Vitae
( מהלך החיים שלי )