שיפור ממוצע בגרות או מכינה כתחליף לתעודת הבגרות – מה עדיף?  

 

תלמידים רבים, שרוצים להתקבל לאקדמיה אך ממוצע הבגרות שלהם לא מספיק, מתלבטים בין שיפור בגרויות לבין מכינה באוניברסיטה כתחליף לתעודת הבגרות. על מנת לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה הבאנו בפניכם מידע על כל אחת מבין האפשרויות האלה:

 

על המכינה הקדם אקדמית

 

 
למכינות ישנם תנאי קבלה, המשתנים בהתאם למסלול המבוקש והתאם למוסד הלימודי, כגון: בחינה פסיכומטרית / בחינת מימ"ד, מספר מינימום של יחידות בגרות ועוד.

 
המכינה אורכת שנה שלמה, ומשך זמן זה אינו משתנה.

◄◄ ◄
הלימודים במכינה מתקיימים במשך כל ימי השבוע, במתכונת של ימי לימוד מלאים, ובשעות שאינן גמישות.


קורסי הלימוד – מערכת השעות של המכינה קבועה מראש, ובכל מועד יש מספר קבוע של קורסים בהם התלמיד מחויב, ללא התחשבות ברמת התלמידים, וללא התחשבות בעומס שיש על התלמידים. כמו כן, לעיתים קרובות, נלמדים שני מקצועות במקביל, למרות שאחד מהם מהווה בסיס לשני (לדוגמא פיסיקה ומתמטיקה).

◄◄ ◄
בסיום המכינה, במידת הצורך – לא ניתן לשפר ציונים מסוימים, אלא יש צורך לעבור את כל המכינה מחדש.


אין עדיפות לתלמידי מכינה בקבלה למוסד האקדמי הרלוונטי.

◄◄ ◄
המכינה רלוונטית רק למסלול הלימודים המבוקש, והיא אינה מוכרת במסלולים אחרים באותו מוסד אקדמי. כך שבאם נערך שינוי במסלול הלימודים המבוקש, יש צורך במכינה נוספת.


ברוב המקרים, המכינה רלוונטית רק למוסד האקדמי בו היא מתקיימת, והיא אינה מוכרת במוסדות אחרים. כדי להתקבל למוסד אחר, יש לעבור את המכינה של אותו מוסד.

 

על השלמת ו/או שיפור בגרויות

 


ניתן לשפר רק חלק ממקצועות הלימוד, על מנת להגיע לממוצע הבגרות המבוקש לצורך לימודיכם העתידיים. אין צורך בשיפור תעודת הבגרות כולה.


משך הלימודים משתנה בהתאם לצרכים של התלמידים. כלומר, מספר הסמסטרים שיש ללמוד משתנה בהתאם למספר המקצועות אותם יש להשלים ו/או לשפר, ובכל סמסטר אפשרי לגשת למספר בחינות בגרות.


מערכת הלימודים היא גמישה, וימי הלימוד הם חלקיים (בוקר / ערב). כך, לתלמידים יש זמן לא רק ללמוד, אלא גם זמן לעבוד ולבלות.


השיבוץ לקורסים נעשה תוך התחשבות בחלוקה בין ימי הלימוד או המועדים, על מנת לא ליצור עומס רב על התלמידים, ולאפשר להם ללמוד גם בבית, להגיע לשיעור מוכנים, ולהוביל אותם להצלחה.


תעודת הבגרות תמיד איתכם – ציוני הבגרות שלכם ילוו אתכם לאורך כל הדרך, והם יוכרו בכל מוסד אקדמי בו תרצו ללמוד.

 

לא בטוחים מה עדיף? מתלבטים בין השניים?
הקליקו כאן לפגישת ייעוץ חינם ולא מחייבת.