"שום אדם איננו אי… כל אדם הוא חלק מיבשת, חלק מארץ גדולה… מותו של כל אדם גורע משהו ממני, כי אני חלק מגזע בני האדם.
לכן, לעולם אל תשאל למי צלצלו הפעמונים, לך הם מצלצלים"

(ג'ון דאן)

קורס אזרחות

ללמוד אזרחות ביואל גבע  

 

כדי להשיג תעודת בגרות יש להיבחן ב-2 יח"ל חובה באזרחות. זהו מקצוע דינאמי המושפע משינויים חברתיים ופוליטיים, המתרחשים במדינת ישראל ובמדינות נוספות. הוא מתייחס לחומר אקטואלי שמשתנה כל הזמן, והוא מקצוע בעל עולם מושגים רחב ומופשט. כמו כן, פרקי בחינת הבגרות באזרחות אינם מחולקים לנושאים, דבר הגורם לתלמידים להתקשות בהבנת הנושא ממנו לקוחה השאלה ובכתיבת תשובה מתאימה.

לאור זאת, שיעורי האזרחות בקורסים של יואל גבע משלבים בלימוד החומר התייחסות להבנת תהליכים בראייה אקטואלית, לניתוחם ולהערכתם לאור המציאות הישראלית המורכבת. במהלך הקורס התלמידים יתרגלו, כנדרש בבחינה, יישום של החומר על אירועים אמתיים, כל זאת תוך הפעלה של שיקול דעת, שימוש בחשיבה ביקורתית, ניתוח שאלות וניסוח תשובות. כל אלה מבטיחים לתלמידינו מיצוי מרבי של יכולתם, ומאפשרים להם להגיע להישגים מעולים.

מבנה הקורס

ניתן לגשת לבגרות באזרחות פעמיים בשנה – במועד חורף ובמועד קיץ.
לפיכך, לקראת בחינות מועד החורף, הנערכות בחודשים ינואר-פברואר, אנחנו מתחילים ללמד בספטמבר, ולקראת בחינות מועד הקיץ, הנערכות בחודשים מאי-יוני, אנחנו מתחילים ללמד בפברואר.
בכל מועד הלימודים מתקיימים פעם בשבוע במשך כארבעה חודשים. כל מפגש הוא בן 5 שעות (בתקופת המרתון יתקיים מפגש שבועי נוסף).

גביע צהוב

המורים שלנו

רוצים לדעת יותר על מורי האזרחות המעולים של יואל גבע? היכנסו להכיר את נבחרת המורים שלנו

לנבחרת המורים

 

חומרי לימוד

אנו דואגים לספק לתלמידנו את כל חומרי הלימוד הנדרשים לקראת בחינת הבגרות. את חומרי הלימוד המסוכמים כותבים המורים שלנו לאזרחות, אשר יודעים בדיוק מה יש לדעת, על מנת להצליח בבחינה, ומעדכנים את הסיכומים בהתאם לשינויים בבחינה או בתכנית הלימודים.

  • סיכומים מסודרים וממוקדי בחינה.
  • תרשימי זרימה המקלים על תהליך הלמידה.
  • תבניות למענה על שאלות בגרות.
  • שאלות חזרה ובגרות לתרגול.

 

מפגשים אישיים

קורסי ההכנה באזרחות כוללים מפגשים אישיים בהם התלמידים שלנו מקבלים הכוונה אישית כיצד לשפר את דרכי הלמידה וניסוח התשובה שלהם. בנוסף, המורים בודקים את קצב התקדמותו של כל אחד מהתלמידים בקורס לאורך כל הדרך.

 

דגלי מרוץמרתון

המרתון שלנו בנוי ממפגשי חזרה, תרגול, ומבחני סימולציה לקראת בחינת הבגרות. הוא מתקיים בשבועות האחרונים של הקורס, ומהווה חלק משמעותי מהתהליך שהתלמידים שלנו עוברים. ביואל גבע מבינים שידיעת החומר אינה מספיקה, ושתרגול רב של שאלות בגרות הוא מרכיב חשוב בהצלחת התלמיד.

 

פגישת ייעוץ חינם

רוצים לשמוע יותר פרטים על הקורסים ו/או המכינות?

דברו איתנו!