פסיכומטרי לעתודה

מה זה בכלל עתודה?

 

מסלול העתודה האקדמית של צה"ל מאפשר לצעירים רבים להגשים את פסגת שאיפותיהם ולשרת שירות מאתגר ומשמעותי בתפקידי מפתח מובילים. לפני תחילת השירות, היישר מהתיכון לאקדמיה, מפנים העתודאים את כל המרץ ללימודים ולאחר מכן מיישמים את כל הידע שצברו בתפקידים שונים ומגוונים במסגרת השירות הצבאי.

 

אין ספק כי אחד האתגרים העומדים בפני צעירים לאחר צבא הוא לרכוש השכלה אקדמית במימון עצמי. העובדה כי הצבא מאפשר להשלים תואר במימון מלא במסגרת מסלול העתודה היא עבור רבים ממש ברכה משמיים.

 

בנוסף, מתמיין המתקבל למסלול העתודה זכאי להחזר עבור קורס הבחינה הפסיכומטרית של עד 2,500 ₪.

 

למרות זאת, לא כל אחד יכול לעבור את רף הכניסה של העתודה הצה"לית וכדי להתקבל למסלול מיוחד זה, המאפשר הגשמה עצמית, זכייה בסיוע כלכלי במהלך שנת הלימודים, והשלמת תואר ראשון ואף שני במהלך השירות הצבאי. יש לעמוד בתנאי קבלה גבוהים, אשר אחד מהם הוא הציון במבחן הפסיכומטרי.

 

מסלול פסיכומטרי לעתודה

 

על תנאי הקבלה לעתודה צה"לית נמנים, בין היתר, נתונים אישיים מתאימים, מבחני מיון צה"ליים, תעודת בגרות ואיך לא - פסיכומטרי. חשוב לציין שזה לא מספיק לנקוט בגישה של להשיג ציון עובר ותו לא. על מנת להתקבל לעתודה צה"לית, צריך לקבל ציון פסיכומטרי רב תחומי הגבוה מ – 550.

 

מסלול פסיכומטרי לעתודה של יואל גבע

 

על מנת להצליח בבחינה הפסיכומטרית ולהתקבל לעתודה יש לחשוב באופן לא שגרתי. לשם כך ביואל גבע פיתחנו שיטה ייחודית ללמד במסגרתה נלמד אתכם את החשיבה הנדרשת להצלחה בבחינה, ללא טריקים מיותרים שעלולים לעלות בזמן יקר, כמו גם בציון הדרוש לכם כדי להתקבל לעתודה.

 

ביואל גבע ההצלחה שלכם היא ההצלחה שלנו ולכן אנו מעמידים לרשותכם את המורים הטובים ביותר בתחום, אשר ניחנים לא רק בניסיון אלא גם באהבה להוראת תלמידים. כל זאת כדי לוודא שתגיעו למבחן ותפגינו את כל שאתם יכולים.

 

באיזה תאריך מומלץ לעבור את המבחן הפסיכומטרי?

 

עבור כל אותם אלו המעוניינים להתקבל ללימודים במסגרת העתודה האקדמית של צה"ל, מועד אוקטובר הינו ללא ספק המועד האופטימאלי כיוון שעיקר הקורס מתקיים בחופש הגדול מה שמאפשר לתלמידים רבים מכיתה י"ב להשתתף בשיעורים. חשוב לציין כי ניתן להגיש לצבא גם ציונים ממועדים יותר מאוחרים, כאשר המועד האחרון לביצוע הבחינה הפסיכומטרית הוא מועד אפריל.

 

רוצים להבין מהו ציר הזמן למתמיינים לעתודה? זה נראה בערך כך:

 

יולי/אוגוסט (בין י"א-י"ב): 

תקופה מומלצת לגשת לבחינה הפסיכומטרית (מועד אוקטובר). כמובן שניתן לגשת עד למועד אפריל של כיתה י"ב (כולל).

 

נובמבר: 

הרשמה למסלול העתודה.

 

מרץ/אפריל: 

לאחר קבלת האישורים המתאימים מידי צה"ל, מתחילים מיון ראשוני והרשמה למוסדות הלימוד.

 

אפריל/אוגוסט: 

תהליכי מיון נוספים.

 

ספטמבר/אוקטובר: 

מתן תשובות סופיות בנוגע לקבלה למסלול העתודה.

 

אוקטובר: 

תחילת הלימודים האקדמיים.

 

 

 

פתרונות לחוברת העתודה של יואל גבע

 

להלן הסברים מלאים לפרקי הפסיכומטרי לדוגמה מחוברת העתודה של יואל גבע:

פרק ראשון- כמותי

פרק שני- אנגלית

פרק שלישי- מילולי

 

 

 

לפרטים נוספים אודות מסלול פסיכומטרי לעתודה צרו אתנו קשר ב- 1-800-20-40-60 ותוכלו להתחיל לממש את ייעודכם המקצועי עוד היום.

 

©כל הזכויות שמורות-יואל גבע פסיכומטרי ובגרויות 2011
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
Loading nanoRep customer support software